Karadeniz Pet

Dışı kuşuma yeni erkek

renan

Meraklı Üye
Dışı kuşuma erkek aldım şimdi ne yapmalıyım dişi erkeği kovalıyor bazen.tecrübeli arkadaşlardan bilgi lazım neyapmam gerek .

Dişinin ve erkeğin yaşı ve boyutları nedir biliyor musunuz? Ayrıca ikisi de kızışmış mı?

Ekli dosyalar

• 20171026_204323.jpg
    20171026_204323.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 33
  • 20171026_204335.jpg
    20171026_204335.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 34
Ikisinde 1.5 yaşında dışı kız ışık gibi ama erkeği yeni aldım şimdi kızışıkmı bilmiyom

Hocam ikisinin ayrı ayrı fotosunu atmışsın. Kuşlarınız çok güzel. Dişi kızışmış herhalde. İkisi yan yana iken dişinin boyut olarak daha küçük olması tavsiye ediliyor. Ben de erkek kuşuma dişi almıştım pek dikkat etmeden.Dişi boyut olarak daha büyük olduğundan erkeği korkuttu ve anlaşamadılar. Değiştirmek durumunda kaldım. Bence zaman verip anlaşmalarını beklemelisiniz. Ben çok deneyimli değilim ama sabretmenin ve onlara iyi bakmanın önemini forumun duayenlerinden öğrendim. Size de onlara zaman vermenizi tavsiye ederim.

Hocam ikisinin ayrı ayrı fotosunu atmışsın. Kuşlarınız çok güzel. Dişi kızışmış herhalde. İkisi yan yana iken dişinin boyut olarak daha küçük olması tavsiye ediliyor. Ben de erkek kuşuma dişi almıştım pek dikkat etmeden.Dişi boyut olarak daha büyük olduğundan erkeği korkuttu ve anlaşamadılar. Değiştirmek durumunda kaldım. Bence zaman verip anlaşmalarını beklemelisiniz. Ben çok deneyimli değilim ama sabretmenin ve onlara iyi bakmanın önemini forumun duayenlerinden öğrendim. Size de onlara zaman vermenizi tavsiye ederim.
Senin düştün hat ya bende düştüm ilk aldım erkek cüce olarak üç altı dışı onu korkuttu şimdi aldığım erkek cüce olarak yirmi dişiden kafesi ikiye büldüm erkek kur yapıyor dişçiye bir hafta sonra bölmeyi çıkar yayın bunu da korkutmasın dişi

Arkadaşlar benim kafesim bölmeli akşam aldığım erkek kuşla dişini arasına kafesin ızgarasını taktım ayırdım kısacası bunları birleştireyimi yoksa erkek kafese alışanakadar bölükmü dursunlar he bide bölük ken bir birlerini eş alırlarmı.

Kafesi ayırman ve 2si birbirlerini görecek şekilde yapman iyi olmuş kızıştırıcı mamalar ile takviyeler yap 1 2 hafta böyle devam etsin sonra tek tünek tek yemlik kalacak şekilde ikisini birleştir ben tecrübesiz davrandım aldığım gibi koydum 1 sene olacak yeni yeni ısınıyorlar birbirlerine dün çiftleştiklerine şahit oldum mümkünse bir mertebe kafes temizliği yem su haricinde rahatsız etmeyin.

Geri