Karadeniz Pet

Dışkı durumu

Kardeşim sana farklı Bi konu hakkında soru sorabilir miyim acaba

Bu kuşumun 6.cı yumurta sı bundan sonra iki yumurta daha yaptı maşallah hepsi dolu bu yumurtanın 5 gün oldu ama damarlanma yok sarısı yogunlaşıyo nedense digerleride 3 günde damarlanmıştı kalp atışı belliydi ama bunda sarı yogunlaşıyo neden acaba

Biraz daha bekleyebilirsiniz (yuzde 90 boş)

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Boş yumurtanın sarısı yogunlaşırmı ki şuan 5 altı yumurta dolu bu boş diyorsunuz yani
Evet boş görünüyor...5 6 dolu yumurta olsada 1 yumurtanın boş çıkması normal bir durum.

Evet boş görünüyor...5 6 dolu yumurta olsada 1 yumurtanın boş çıkması normal bir durum.

İlk yumurtayı ayın 14 de sabah yumurtladı yani ne zmn cıkar acaba bu yumurtayı alayım altından maksat diger yumurtaları iyi ısıtsın sizce ne yapmalıyım

İlk yumurtayı ayın 14 de sabah yumurtladı yani ne zmn cıkar acaba bu yumurtayı alayım altından maksat diger yumurtaları iyi ısıtsın sizce ne yapmalıyım
18+3 günde çıkıyorlar...Yumurtayı almasanızda diğerlerini ısıtmasına mani olmaz.

18+3 günde çıkıyorlar...Yumurtayı almasanızda diğerlerini ısıtmasına mani olmaz.

Anladım peki varsayalım 6 yvru cıktı hepsini ben hiç müdahale etmeden bakarlar mı acaba cok iyi anlaşan tabir yerinde ise oldun ve anlayışlı yerli çekler 8 yumurta yaptı sizce daha yapar mı

IMG-20200407-195958

Yerli çek mi yoksa sadece yerli mi anlıyamadım 3 aydır muhabbet kuşu besliyorum

Anladım peki varsayalım 6 yvru cıktı hepsini ben hiç müdahale etmeden bakarlar mı acaba cok iyi anlaşan tabir yerinde ise oldun ve anlayışlı yerli çekler 8 yumurta yaptı sizce daha yapar mı

IMG-20200407-195958
O zamanla belli olur...Siz her gün kursak kontrolu yapacaksınız...en son ki yumurtadan sonra 2 3 gün geçtiyse büyük ihtimalle daha yapmaz...Irktan anlamıyorum.

O zamanla belli olur...Siz her gün kursak kontrolu yapacaksınız...en son ki yumurtadan sonra 2 3 gün geçtiyse büyük ihtimalle daha yapmaz...Irktan anlamıyorum.

İlk yumurtadan itibaren 2 günde bir yaptı ama en son yumurtası 3 günde geldi kursak kontrolü yapmayı biliyorum ögrensemde ne yedirecegimi bilmiyorum 3vdeki imkanlarla

İlk yumurtadan itibaren 2 günde bir yaptı ama en son yumurtası 3 günde geldi kursak kontrolü yapmayı biliyorum ögrensemde ne yedirecegimi bilmiyorum 3vdeki imkanlarla
Hazır şırınga mamaları var,Elle beslemeyi öğrenmelisiniz.

Kibrit cöpünün tersi veya kurdanla beslemeyi düşünüyorum ama ne yedirdim bilmiyorum evdeki imkanlarla

Kibrit çöpünün tersi ile kuş beslenmez siz elinizi atmayınız anaçlar yavruları besleyecektir. Beslemez ise elle besleme aparatı ve maması ile besleme yapılır fakat tekniği vardır besleme aparatını yanlışlıkla soluk borusuna koymanız kuşun ölümü ile sonuçlanır.

Daha öncede belirtmiştim size kuşlara çok fazla müdahale ediyor ve etmeye çalışıyorsunuz bu şekilde sağlıksız bir kuluçka ve sağlıksız bir yavrulama alırsınız. Mümkün olduğunca yem su mama ve vitamin takviyesi dışında sadece rahatsızlık belirtileri olup olmadığını kontrol ediniz onun dışında yapacağınız her müdahale daha sağlıksız sonuç doğuracaktır.

Kibrit çöpünün tersi ile kuş beslenmez siz elinizi atmayınız anaçlar yavruları besleyecektir. Beslemez ise elle besleme aparatı ve maması ile besleme yapılır fakat tekniği vardır besleme aparatını yanlışlıkla soluk borusuna koymanız kuşun ölümü ile sonuçlanır.

Daha öncede belirtmiştim size kuşlara çok fazla müdahale ediyor ve etmeye çalışıyorsunuz bu şekilde sağlıksız bir kuluçka ve sağlıksız bir yavrulama alırsınız. Mümkün olduğunca yem su mama ve vitamin takviyesi dışında sadece rahatsızlık belirtileri olup olmadığını kontrol ediniz onun dışında yapacağınız her müdahale daha sağlıksız sonuç doğuracaktır.
Numaranı yazsan yada ben numaramı yazsam müsaitsen sesli konusak kardeşim daha iyi olur bu konuda baya acemiyim

Ellemeyin hocam gerekmedikçe. Evham da yapmayın ne gerek var? Yavrular ne alemde vs diye bakmayın hiç. Halleder kendi. Hiç olmadı kursaklar boş o zaman şırınga maması alırsanız. Örn: Versele Laga orlux/nutribird gibi şırıngayla besleyebilirsiniz. Evde de düşük bütçeli versiyonları yapılıyor. Bol video izleyin iyice öğrenmeden denemeyin. Kuşun sol tarafı kursağıdır sağı nefes borusu. Oraya verirseniz ne olacağını söylememe gerek yok. Kendinizi düşünebilirsiniz öyle bir konuda. Yumurta da boş gibi ama bekleyin biraz daha sıkıntı olmaz. Kuşlarınız çekoslavak büyük ithimal. Net olmak istemem naçizane öyle gördüm. 5-6 kuşa da bakar rahatlıkla zaten. Gerekenleri eksik etmeyin kafi. Bu arada konumla ilgilenmeyip konu altında başka konuya bol cevap verilmesi manidar oldu :D Teşekkür ediyorum. :D :D