Karadeniz Pet

dışkı yapışması

Glshkdmr

Paylaşımcı Üye
merhaba dişi kuşumun neredeyse 1 haftadır poposuna dışkı yapışıyor ama öyle bütün bütün de değil küçük küçük dışkılar eskiden böyle olmamıştı hiç bir sorunu mu var ?yardımcı olursanız sevinirim

aynı sıkıntı benim yeni gelen muhabbet kuşunda da var. kus sağlıklı ama poposuna dışkı yapışıyor.
tamamen internet üzerinden yaptığım araştırmada yavru ise normal diyor. yetiskin ise sıkıntı. kabız olduğu için olabilirmiş. bu durumda suyuna zeytinyağı katın diyor. şu an öyle yapıyorum ve sürekli takip ediyorum.

37692

Bağırsaklardaki bir sorun diye düşünüyorum.yeni kuşumda çok uzun süre uğraştım bu sorunla.ishal gibi değilde kabız gibi katı şekilde poposuna yapışıyordu.beslenme programına haftada 4 gün yeşillik ve 1 gün probiyotik ekledim düzeldi.birde kuşları kesinlikle kablolarla,kulaklık gibi plastik şeylerle oynatmayın.zehirlenme yapıyor.dışkıdan kan gelmişti bizimkinde.sabah akşam eski kulaklık kemiriyordu.avidiar vermiştim 1 hafta bağırsak düzenleyicisi diye geçiyordu.işe yaradı ondan sonra bu olayla tekrar karşılaşmadım.

kuşum sürekli kafesi kemiriyor boyalar artık gitmiş önleyememde bu durumu yeşilliktir probiyotiktir veriyorum bunları ilk defa böyle bişey yaşandı

kuşunuzu da tam belirgin olacak şekilde yapışmış haliyle çekin

kuşum sürekli kafesi kemiriyor boyalar artık gitmiş önleyememde bu durumu yeşilliktir probiyotiktir veriyorum bunları ilk defa böyle bişey yaşandı
Kafesi değiştirseniz? Kimyasal kemiriyor, zararlı. Pirinç kafes değil de boyalı olmayan metallere yönelin.

z
kuşunuz boyadan etkilenmişte olabilir.gaga taşı,mineral blok,kalamar kemiği yoksa ekleyin kafese onları kemirirse belki kafesi bırakır.en kötü ihtimalle kafesi pirinç kafesle değiştirin.

Geri