Karadeniz Pet

Dışkıda Problem

İlaçlı suyu günlük tazelemeyi unutma. Diğer arkadaşlarında yorumlarını bekle.
Teşekkürler. Yarın prob. diğer günde vitamin verip başlıyacağım.

IMG_20191031_150517.jpg

@umitFB @Hayvansever03 @Ayhan OTÇUOĞLU
Kuşların genel durumu iyi, birbirlerine karşı ilgileri arttı.
Kuşları dinlendirdikten sonra prob. ve multivitamin verdim. Cipro ya başladım bugün 2.gün.

Altını dün değiştirmiştim. Renklenmenin ve dışkının üst üste çok olduğu yer geceden kalma, uyurken fazla hareket etmemelerinden. Her dışkı etrafındaki renklenme hastalık mı acaba? Kağıt en küçük renklenme yi göstermez mi acaba? Bu arada kağıtta renklenmelerin olduğu her yer kuru kaka yığını olan yer dahil.

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 43353

Kuşları dinlendirdikten sonra prob. ve multivitamin verdim. Cipro ya başladım bugün 2.gün.

Altını dün değiştirmiştim. Renklenmenin ve dışkının üst üste çok olduğu yer geceden kalma, uyurken fazla hareket etmemelerinden. Her dışkı etrafındaki renklenme hastalık mı acaba? Kağıt en küçük renklenme yi göstermez mi acaba? Bu arada kağıtta renklenmelerin olduğu her yer kuru kaka yığını olan yer dahil.
Her renklenme hastalık değil. Genel duruma bakın. Dışkı takibini sürekli yapın.

Ekli dosyayı görüntüle 43353

Dışkı etrafındaki renklenmeler yüzde yüz hastalık habercisidir. Ve renk tonlarıda bize çok fikir verir. Sen ciproyu kullan daha sonra tekrar mantar kürü gerekiyor. Çünkü mantar yükselmiş görünüyor. Mkostatin çok işe yaramadı galiba ve ayhan hocanın dediği gibi ara verererk uygulayalım bir dahakine. Ama flucan kullanalım ok.

MUhabbet kuşlarında sadece genel duruma bakmak çok yanıltıcıdır. Çünkü bu kuşlar doğası gereği olabildiğince hastalığını gizlerler. Eğer iyi dışkı takibi yapıp zamanında müdahale etmezsek bir anda düşerler. Hani diyorlar ya kuşumun bişeyi yoktu bir anda kötü oldu işte bu yüzden ;) Halbuki kuşu hasta haberi yok. Dışkı çok önemli...

MUhabbet kuşlarında sadece genel duruma bakmak çok yanıltıcıdır. Çünkü bu kuşlar doğası gereği olabildiğince hastalığını gizlerler. Eğer iyi dışkı takibi yapıp zamanında müdahale etmezsek bir anda düşerler. Hani diyorlar ya kuşumun bişeyi yoktu bir anda kötü oldu işte bu yüzden ;) Halbuki kuşu hasta haberi yok. Dışkı çok önemli...
Hala hangisi mantar hangisi bakteri anlayamadım :rolleyes: Neden mantar çoğalmış dedik. Dışkı renklendirmelerine de baktım, ondada bakteri ve mantar tek resimde gösteriyor :(

Hala hangisi mantar hangisi bakteri anlayamadım :rolleyes: Neden mantar çoğalmış dedik. Dışkı renklendirmelerine de baktım, ondada bakteri ve mantar tek resimde gösteriyor :(

Evet o resmi biliyorum yanılmıyorsam pantex firmasının hazırladığı resim. Yanlış hatırlamıyorsam o resim bakteriyel enfeksiyon resmi. Dışkılarla ilgili görselli güzel bir konu hazırlıcam detaylı anlatıcam. Aklımda çok konu var ama vakit bulamadım. Şimdi burdan yazarsam yanıltıcı olur görsellerle anlatmam lazım ok ;)

Evet o resmi biliyorum yanılmıyorsam pantex firmasının hazırladığı resim. Yanlış hatırlamıyorsam o resim bakteriyel enfeksiyon resmi. Dışkılarla ilgili görselli güzel bir konu hazırlıcam detaylı anlatıcam. Aklımda çok konu var ama vakit bulamadım. Şimdi burdan yazarsam yanıltıcı olur görsellerle anlatmam lazım ok ;)
Takipte olacağım, bitmedi bizim şu mantar derdi, artık zamanın bol :p

Reçetelimiymiş ben reçetesiz almıştım geçen :) Yeter kullanırız onu.
Yarın sorarım yine eczaneye zolax yada flucan. Zaten 2 kapsülmüş hepsi :p Evdeki ilaç deposunu elden geçirdim 2 ant. buldum ekstra. e.coli için. Cipro beni toparlıyor kuşu da toparlasın bari :D

Bu konuda sizden farklı düşünüyorum Ümit bey. Dışkı değişimleri anlık, yemeye içmeye bağlı olarak değişim gösterebiliyor fakat genel olarak dediğim çoğunluktaki dışkıların durumu önemli. Süregelen dışkıların nasıl olduğu mühim. Sulu meyve sebzeden sonra kuşlar sıvı dışkılar mesela. Bu hastalık değildir.
Moderatörlüğü neden bıraktınız, tabii foruma daha çok vakit ayıracak olmanız daha iyi:)

Sabah 9'da ciproyu yeniledim 3.gün bugün. Cipro 3 günde kesecekmiydik yoksa 5 gün mü kullanalım ? Antibiyotik mantarı tetikler diye biliyorum ? Varsa da daha çok tetiklemez mi ?
1.jpg

@umitFB @Hayvansever03

Son düzenleme:
Sabah 9'da ciproyu yeniledim 3.gün bugün. Cipro 3 günde kesecekmiydik yoksa 5 gün mü kullanalım ? Antibiyotik mantarı tetikler diye biliyorum ? Varsa da daha çok tetiklemez mi ?
@umitFB @Hayvansever03

Evet antibiyotik mantarı azdırıyor biraz ama yapıcak bişey yok, bi tarafı tedavi ederken diğer taraf yükseliyor bu iş böyle. Ciproyu 5 güne tamamla. Daha sonra probiyotik ve vitamin takviyesi yapalım 2-3 günde kuşu dinlendirip flucanı kullanalım. Zaten elinde flucan vardı dimi?

Evet antibiyotik mantarı azdırıyor biraz ama yapıcak bişey yok, bi tarafı tedavi ederken diğer taraf yükseliyor bu iş böyle. Ciproyu 5 güne tamamla. Daha sonra probiyotik ve vitamin takviyesi yapalım 2-3 günde kuşu dinlendirip flucanı kullanalım. Zaten elinde flucan vardı dimi?
Ok. Ctsi, pazar cipro, 3 gün prob.,3 gün multivit.,3 gün dinlenme, sonra flucan.
1 kapsül var.
Kullanım şöyle birşey buldum ama flucan doğru mu : Bir kapsül 100 ml suda eritilir, ve 100 ml’lik suluklara 1 ml hazırlamış olduğumuz eriyikten hergün konulur. Tedavi 5 gün. Tedavi boyunca eriyik buzdolabına saklanır.

Geri