Karadeniz Pet

Dışkıda sindirilmemiş yem

--Blue Ice--

Meraklı Üye
Kuşum 3 aylık erkek. Yaklaşık 3-4 gündür dışkısında sindirilmemiş yem var. Bulunduğumuz yerde kuştan anlayan veteriner yok maalesef. Mesaj attım İzmir den bir veterinere o da Trocan diye bir vitamin önerdi, sipariş verdim ben de. İnternetten araştırdığımda megabakter-kuruma hastalığı belirtisi çıkıyor. Çok endişeliyim, bazı arkadaşlar sağ olsun yardım etmeye çalışıyorlar ama ben herkesin fikrini almak istiyorum. Daha 3 aylık kuşta kuruma olur mu? Yardım eder misiniz? İlaç da vermek istemiyorum daha küçük.. (Yaklaşık 15 dışkının 5 tanesinde sindirilmemiş yem var)

Ekli dosyalar

• 672CA365-7B6D-401D-A45B-C5DB19BF8EA7.jpeg
    672CA365-7B6D-401D-A45B-C5DB19BF8EA7.jpeg
    425.5 KB · Görüntüleme: 58
Biraz sivrilik var elleyince göğüs bölgesini. Daha dediğim gibi üç aylık.. Hareketli, neşeli şükür. Yorumlarınız önemli benim için..

Ekli dosyalar

• B85DE6EE-EFD6-4216-BFCA-A0421B1C1B02.jpeg
    B85DE6EE-EFD6-4216-BFCA-A0421B1C1B02.jpeg
    1,001 KB · Görüntüleme: 55
Selamun aleykum kuşunuza ne oldu ? Benim kusumda da dışkıda yem çıktı bugün. Yediği darıları sindiremiyor. Ama dal darıyı sindiriyor. Daha 1 aylık kuş.

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar öncelikle eminmisiniz tohumların sindirilmediğine dikkatli gözlemleyin belkide tabandaki tohumlar yapışmıştır. Net olmadan ilaç tedavisi tavsiye etmiyorum..

Dışkıda sindirilmemiş yem olduğuna eminseniz;

1-) açık yem kullanmayın.
2-) düzenli probiyotik kullanın.
3-) kuş kumu kullanın.

Dışkıda sindirilmemiş yem olduğuna eminseniz;

1-) açık yem kullanmayın.
2-) düzenli probiyotik kullanın.
3-) kuş kumu kullanın.
Arkadaşlar öncelikle eminmisiniz tohumların sindirilmediğine dikkatli gözlemleyin belkide tabandaki tohumlar yapışmıştır. Net olmadan ilaç tedavisi tavsiye etmiyorum..

açık yem kullanmıyorum. Vitakraftın yemini almıstım bir ay önce ve kapalı bir yerde kapalı bir şekilde muhafaza ediyorum. 6.gün bugun kusun eve geleli ve ben kum kullanmayı ihmal ettim. Kuş daha bir aylık yeni yeme düşünce üreticiden aldım. Kusa bugun kum vermeye basladım. Kuş vitakrafttaki darıları zar zor yiyor ve çoğunlukla darıyı agzından düsürüyor bazense darıyı geri kusuyor.Dıskısında darı olduguna eminim dıskısını dısarıda çıkardı ve içinde yemdeki darılardan vardı. Ama dal darı verince catur cutur yiyor ve dıskısında biraz cıvık çıktı tüyüne yapıştı. Bir sıkıntı gözükmedi.

açık yem kullanmıyorum. Vitakraftın yemini almıstım bir ay önce ve kapalı bir yerde kapalı bir şekilde muhafaza ediyorum. 6.gün bugun kusun eve geleli ve ben kum kullanmayı ihmal ettim. Kuş daha bir aylık yeni yeme düşünce üreticiden aldım. Kusa bugun kum vermeye basladım. Kuş vitakrafttaki darıları zar zor yiyor ve çoğunlukla darıyı agzından düsürüyor bazense darıyı geri kusuyor.Dıskısında darı olduguna eminim dıskısını dısarıda çıkardı ve içinde yemdeki darılardan vardı. Ama dal darı verince catur cutur yiyor ve dıskısında biraz cıvık çıktı tüyüne yapıştı. Bir sıkıntı gözükmedi.

Kuş çok iştahlı olduğu zaman fazla yenilen sert iri darılar sindirilemeden dışkı ile atılmış olabilir. bir problem olacağını düşünmüyorum. düzenli probiyotik takviyesi ile sindirim sistemi florasını hep zinde tutmuş olursunuz.

Kuş çok iştahlı olduğu zaman fazla yenilen sert iri darılar sindirilemeden dışkı ile atılmış olabilir. bir problem olacağını düşünmüyorum. düzenli probiyotik takviyesi ile sindirim sistemi florasını hep zinde tutmuş olursunuz.
refarm probiyotik almıstım faceden birinden onu nasıl kullanabileceğimi tam olarak bilmiyorum.

Sindiremiyorsa eminseniz kuş kumu kesinlikle alışması ve tüketmesi gereken bi olay. Ilacsizda sadece kuş kumuyla giderebilirsiniz sorunu dışkıda sulanma yok kuşta hastalik yok kum yediginde girtlakta birik yedigi yemi sindirir öylece

Ayeica kuşu eline aldığında muhtemelen göğüs kemiği elinine gelecektir ve normal kuşlara göre daha fazla yem yiyordur. Bulunduğu ortamda hatta odada başka kuş varsa kesinlikle uzaklaştırın. Kuşunuz kurumaya girmiş, bu hastalığın çaresi maalesef yoktur. Üzülerek söylüyorum kuşunuzu kısa bi zaman sonra kaybedebilirsiniz

Sindiremiyorsa eminseniz kuş kumu kesinlikle alışması ve tüketmesi gereken bi olay. Ilacsizda sadece kuş kumuyla giderebilirsiniz sorunu dışkıda sulanma yok kuşta hastalik yok kum yediginde girtlakta birik yedigi yemi sindirir öylece
Daldarıları catur cutur yiyor vitakraft marka yemlerin darılarını zar zor yiyor ve 2 darı çeşidi arasında boyut farkı gözle görülür şekilde. O yüzden dışkıda gördüğüm darılar yeme ait. Baska yem çeşidini de görmedim dışkıda.

Daldarıları catur cutur yiyor vitakraft marka yemlerin darılarını zar zor yiyor ve 2 darı çeşidi arasında boyut farkı gözle görülür şekilde. O yüzden dışkıda gördüğüm darılar yeme ait. Baska yem çeşidini de görmedim dışkıda.
kuşu eline aldığında muhtemelen göğüs kemiği elinine gelecektir ve normal kuşlara göre daha fazla yem yiyordur. Bulunduğu ortamda hatta odada başka kuş varsa kesinlikle uzaklaştırın. Kuşunuz kurumaya girmiş, bu hastalığın çaresi maalesef yoktur. Üzülerek söylüyorum kuşunuzu kısa bi zaman sonra kaybedebilirsiniz

Şimdilik sorun çıkmaz kuş hareketli gözükür ishal olmaz ama zamanla kurumaya başlar ve önlemi yoktur onun için en iyisini yaptınız kumu eksik etmeyin alıştırın büyük ihtimalle düzelecektir

Merhabalar benim kuşumun göğüs kemiği ele geliyor ama sadece açık daldarı verince dışkısında yem oluyor hareketli ötüyor ama ishali 3 aydır var ve 3 ay önce almıştık

Merhabalar benim kuşumun göğüs kemiği ele geliyor ama sadece açık daldarı verince dışkısında yem oluyor hareketli ötüyor ama ishali 3 aydır var ve 3 ay önce almıştık
Yeni konu açıp görsellerini, videosunu ekleyin oradan yardımcı olalım

Kuş yavruysa yavru yemi kullan Yavru yemleri küçük

3 tane yeni doğan yavrum var 10 günlük en büyüğü. annesi besliyor fakat bugün sindirilmemiş şekilde ve ıslak olarak dışkılamaya başladılar ne yapmam gerekiyor

Geri