Karadeniz Pet

Dışkıda yem,dışkıda koku,ağızda koku

gurkan57

Yeni Üye
Merhabalar.Yaklaşık 3 aydan beri bende olan muhabbet kuşumda son zamanlarda ortalama 10 dışkıdan birinde yem çıkmaya başladı.Aldığımdan beri ağzında ve dışkısında hafif ekşimsi bir koku var kümes kokusu olduğunu zannedip geçer diye bekledim fakat azalsada geçmedi.Ara ara ağzındaki koku artırıyor ve dışkısıda kokuyor.Yem yemesinde,neşesinde dışkısında ishal gibi kuşta kabarma gibi bir problem yok dediğim gibi ortalama 10 dışkısından biri yemli oluyor acaba bir sorun mu vardır ?

En yakın zamanda götürücem onun öncesinde yapmam gereken bişey var mı ?

Tam dolu suluğundaki suyuna üç ya da dört damla elma sirkesi damlatın. Yemi boşaltıp taze kapalı kutuda satılan yemlerden koyun. Kafes her zaman temiz olsun, mikrop üremesin. En kısa zamanda da veterinere gidin ki ilaç tedavisi başlanacaksa geç kalınmasın.

Tam dolu suluğundaki suyuna üç ya da dört damla elma sirkesi damlatın. Yemi boşaltıp taze kapalı kutuda satılan yemlerden koyun. Kafes her zaman temiz olsun, mikrop üremesin. En kısa zamanda da veterinere gidin ki ilaç tedavisi başlanacaksa geç kalınmasın.
Kapalı yem kullanıyorum zaten kafesini en geç 3 günde bir temizliyorum elma sirkesini hemen yapacağım en yakın zamandada veterinere götüreceğim teşekkür ederim .

Elma sirkesiyle kurtulmaz sadece bir süre idare eder.mantar falan olabilir.sindirim sorunu yaşıyor olabilir.mutlaka bir veteriner görsün.ondan sonra eğer çare bulamazsanız bu kanala yazın.

Geri