Karadeniz Pet

Dışkıda yem kalıntısı

Osman osman

Yeni Üye
selam arkadaşlar herkese.Gecen haft ishal cıvık dışkıyla ugrastım elma sirkesiyle yendik onları.Dünden beri de şimdi dışkıda yem prcası var ama hepsinde değil.Mesela 15 dışkıda 3 dışkısında var .Yem yemesinde nesesinde sorun yok zayıflık yok.Kum da var klamar kemiğide var.Yardımcı olur musnz?(Selçuk hocam,Fevzi hocam, ....üstadlar)

@Osman osman Hocam @Selçuk YÜKSEL Hocamız daha iyi bilir bu konuyu ama dışkıdaki yem parçası hazımsızlık çekmesi ile alakalı olabilir mi ? Kuş kumu veriyor musunuz ?

Evet hocam kafeste hepsi mevcut kum yemiyo nedense ama var yani.Zaten bütün dışkıları öle değil atıyorum bugün 30 dışkılama yapmış 5 tanesi öle gibi

Benim aklıma sindirim probleminden başka bir şey gelmiyor lakin @Selçuk YÜKSEL hocamızın bu duruma el atması daha uygun olacaktır. aktif olduğunda cevap yazacaktır mutlaka. tekrardan geçmiş olsun.

Sagol hocam evet mesaj attm selçuk beye dönüş yapar bekliyorum

Tekrardan geçmiş olsun. telaşa vermeyin ama tedbiride elden bırakmayınız.

Dışkıda sindirilmemiş yem basit hazımsızlıkla açıklanamaz. Sağlıklı bir kuş hayatı boyunca hiç kum yemese de dışkıda sindirilmemiş yem olmaz. Osman bey bu gibi durumlarda dışkı paylaşın ki bir fikir oluşsun bizde. Üç ihtimal var ya iç parazit , ya cocsidiosis yada mantar var kuşta. Size daha önce parazit damlası damlatın demiştim. "Çok iyi bakıyorum neden parazit olsun ki " dediniz. Bende çok iyi bakıyorsanız kuşta problem yok demektir deyip tavrınızı içten içe eleştirmiştim. Eğer dediğimi yapmış olsaydınız şuan parazit ihtimali elenmiş olurdu. Neyse dışkı paylaşın değerlendirelim.

Veterinere götürdüm svap aldılar carşamba cıkcakmıs sonuc.Vitamin ve bi ilaç verdiler önemli bisey değil dediler saglıklıymıs genel anlamda.

Geri