Karadeniz Pet

Dışkıda yem

Oykubulunur

Meraklı Üye
Merhaba yaklaşık 2 aylik olan kuşumun dışkısında yem bulmuştum birkaç gün önce . Bugün de şöyle bir görüntüye rastladım dışkı mi yoksa kusmuş mu anlamadım dışkı olduğunu tahmin ettim sümüksü bir yapısı var. Diğerinde ise tamamen yem dışkıda gömülüydü. Kuş kumu veriyorum düzenli olarak tüketiyor. Neden böyle olmuştur sizce ne yapabilirim

Yem taze mi?

Bu süreçte birkaç gün kursağı, taşlıkları ve sindirim sistemini rahatlatacak yumuşak gıdalar verin yumurta maması, ıslanmış tahıl (tahılları suda bekletip şişmelerini sağlayın şişince suyunu süzün ve tahılı servis edin), çok olmamakla birlikte sebze ve meyve veriniz. Bu süreçte tohum da veriniz lakin daha az miktarlarda sınırlayarak veriniz. Kum kullanmayın taşlıkta birikme yapmış olabilir kumu kafesten çıkarın.

Yem taze mi?

Bu süreçte birkaç gün kursağı, taşlıkları ve sindirim sistemini rahatlatacak yumuşak gıdalar verin yumurta maması, ıslanmış tahıl (tahılları suda bekletip şişmelerini sağlayın şişince suyunu süzün ve tahılı servis edin), çok olmamakla birlikte sebze ve meyve veriniz. Bu süreçte tohum da veriniz lakin daha az miktarlarda sınırlayarak veriniz. Kum kullanmayın taşlıkta birikme yapmış olabilir kumu kafesten çıkarın.
Yem yeni almadım kutusunda duruyordu yani oradan verdim zannetmiyorum bayat olacağını çok taze de değil tabi. Peki kum kullanmayayım o zaman. Teşekkür ediyorum

Hocam yemlerin sindirilmesine engel olan bir seyler var.Ilk fotodaki eğer ki kusmuk ise kursak mantari olma ihtimali akla geliyor.Kursak mantarı olma ihtimalide yemlerin sindirilmesine engel olma ihtimalini doğuruyor.Kuşta kabarma felan var mi?Agzinda kötu koku var mi?Erken farketmeniz kuşunuzun lehine oldugunu dusunuyorum.Düzelmez ve ilerlerse ona göre bir ilaç tedavisine başlarsiniz.Geçmis olsun

Düne kadar hiç yem yoktu diskilarda dünden beri yine devam ediyor neden oluyor anlamadım açıkçası 😟
Kuşun fiziksel olarak dışkıda yem dışında bir semptomu var mı?

İlaç önermek istemiyorum ciddi boyutta bir durum değil gereksiz yere bağışıklığını düşürmeyelim. Dışkıların ne kadarı yemli çıkıyor? Tamamı mı yoksa gün içerisinde belirli dışkılarda mı?

Probiyotik kullanıyor musunuz?

Hareketlerinde hiçbir değişiklik yok kabarma yok ağzında kötü kokuda yok. 1 Günde 3- 4 dışkıda yem olduğunu gördüm. Probiyotik olarak probiacti bird ilk kez verdim bu hafta içinde 1 kez.

Hareketlerinde hiçbir değişiklik yok kabarma yok ağzında kötü kokuda yok. 1 Günde 3- 4 dışkıda yem olduğunu gördüm. Probiyotik olarak probiacti bird ilk kez verdim bu hafta içinde 1 kez.
Probiyotik takviyesini haftada 2-3 kez verebilirsiniz, günde 3-4 dışkıda görülmesi iyi ara ara yumuşak besinlerde verin sindirim sistemi düzelince dışkıda yem kalmaz diye düşünüyorum.

Probiyotik takviyesini haftada 2-3 kez verebilirsiniz, günde 3-4 dışkıda görülmesi iyi ara ara yumuşak besinlerde verin sindirim sistemi düzelince dışkıda yem kalmaz diye düşünüyorum.
İnşallah öyle olur çok teşekkür ediyorum ilginiz için.

Rica ederim, olumsuz bir durum olursa yazın bakalım.
Kum kaldırın demiştiniz hala vermiyim mi kumu? 3 - 4 dışkıda bir yemi gördüğüm için bu kadar soruyorum kusura bakmayın çünkü internette bakıyorum hastalıklar çıkıyor ama belirtileri de taşımıyor kuşum dışkılarda yem dışında hareketleri normal.

Kum kaldırın demiştiniz hala vermiyim mi kumu? 3 - 4 dışkıda bir yemi gördüğüm için bu kadar soruyorum kusura bakmayın çünkü internette bakıyorum hastalıklar çıkıyor ama belirtileri de taşımıyor kuşum dışkılarda yem dışında hareketleri normal.
Kumu önermiyorum ben fazla kum tükettiği için taşlıkta kum birikmişte olabilir (Tamamen tahmin),

Dışkıda yem sorunu için dediğim gibi ara ara yumuşak gıdalar vermeye çalışın mama, sebze-meyve, tahıl gibi ve probiyotik takviyesi mutlaka yapın.

Zamanla azalıp düzelir diye düşünüyorum kuşun başka bir semptomu yok.

Kumu önermiyorum ben fazla kum tükettiği için taşlıkta kum birikmişte olabilir (Tamamen tahmin),

Dışkıda yem sorunu için dediğim gibi ara ara yumuşak gıdalar vermeye çalışın mama, sebze-meyve, tahıl gibi ve probiyotik takviyesi mutlaka yapın.

Zamanla azalıp düzelir diye düşünüyorum kuşun başka bir semptomu yok.
Peki çok çok teşekkür ederim umarım düzelir.

Geri