Karadeniz Pet

Dışkısı

Ozan6848

Yeni Üye
Merhabalar öncelikle ben 1 ay kadar oldu muhabbet kuşu satın aldım son 3-4 gündür dışkısında bi problem varmı anlam veremedim şuan fotoğrafı yok dışkısının fakat açıklamam gerekirse normal olarak dışkısında bir problem yok ama kafesindeki dışkısının toplandığı yere peçete seriyorum düştüğü yerin etrafı yeşil oluyor bi problem varmıdır acaba ne yapmam gerekiyor ve 1-2gündür yine kapı gıcırtırsı tarzında garip bir ses çıkarıyor ama kafesın içindeyken yapıyo dışarda normal bir şekilde ötüyo son olarakta günde bı 5-10 kere ara ara hapşuruyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Son düzenleme:
Kapı gıcırtısına benzettiğiniz ses gagayı birbirine sürtme sesi olabilir. Uykuya geçerken çoğu muhabbet kuşunun yaptığı bir harekettir. Ama ses gagadan gelmiyorsa bir solunum sıkıntısı olabilir öncelikle bunu gözlemleyin. Hapşırma durumu ise ara ara olması normal. Ama akıntı derecesine geldiyse tedaviye başlamak gerekiyor. Siz ses geldiği zaman takip edin ve suluğuna 3-4 damla limon damlatın.

Çok teşekkür ederim hemen takibine başlıyacağım elimden geleni yapacağım tekrar bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim

Tabikide teşekkür ederim birde her su değişiminde limonu tazeliyeyimmi yoksa belli aralıkları varmıdır acaba bununda bilgisini
Verirseniz çok mutlu olurum
Ben hergün suyu tazeliyorum vitamin limon vs katmasam bile. 2-3 gün kadar limonlu su verin hergün suyu değiştirin. Kafesin yerini de sık sık değiştirmemeye önem gösterin, çok hassas canlılar. En ufak cereyanda çabucak hastalanabiliyorlar.

Ben hergün suyu tazeliyorum vitamin limon vs katmasam bile. 2-3 gün kadar limonlu su verin hergün suyu değiştirin. Kafesin yerini de sık sık değiştirmemeye önem gösterin, çok hassas canlılar. En ufak cereyanda çabucak hastalanabiliyorlar.
Tamamdır ali bey sağolun gelişmelerden bilgilendirme yaparım tekrar sizlerle görüşleriniz herkesin çok onemlı benım ıcın çok hassasım şuanda kuşuma karşıda o yüzden erken tedbir sizler sayesinde alabilirim ☺️

Tamamdır ali bey sağolun gelişmelerden bilgilendirme yaparım tekrar sizlerle görüşleriniz herkesin çok onemlı benım ıcın çok hassasım şuanda kuşuma karşıda o yüzden erken tedbir sizler sayesinde alabilirim ☺
Ne demek sizler de sağ olun Elbette tedirgin olursunuz bu tarz durumlarda, ilk muhabbet kuşumu aldığımda bu foruma denk gelmiştim. Tecrübeli arkadaşlarımız, forumdaşlarımız sayesinde birçok bilgi sahibi oldum. Öğrendiğim bildiğim kadarını aktarmaya paylaşmaya çalışıyorum artık bu forumda. 1 derken şimdi 4 tane muhabbet kuşum oldu, dert bitmiyor bende de :):):). Bu sevda inanın başka bişey. Bakalım inşallah muhabbet kuşunuz hasta değildir. Sizleri de tekrardan aramızda görmek isteriz, kendinize iyi bakın.

Ne demek sizler de sağ olun Elbette tedirgin olursunuz bu tarz durumlarda, ilk muhabbet kuşumu aldığımda bu foruma denk gelmiştim. Tecrübeli arkadaşlarımız, forumdaşlarımız sayesinde birçok bilgi sahibi oldum. Öğrendiğim bildiğim kadarını aktarmaya paylaşmaya çalışıyorum artık bu forumda. 1 derken şimdi 4 tane muhabbet kuşum oldu, dert bitmiyor bende de :):):). Bu sevda inanın başka bişey. Bakalım inşallah muhabbet kuşunuz hasta değildir. Sizleri de tekrardan aramızda görmek isteriz, kendinize iyi bakın.
İnşallah benimde tek duam ali bey ve benimde sizlerden öğrenecek çok şeyim var birdahakine inşallah güzel haberler ile sizlerle iletişim kurarım sizede iyi forumlar diliyorum

Geri