Karadeniz Pet

Dışkısı ilk kez bu kadar yeşil

Secalis

Yeni Üye
Merhabalar, yaklaşık 1 yaşında bir muhabbet kuşum var. Şu an hareketli bir sıkıntısı varmış gibi durmuyor ama dışkı renginde bir gariplik var neden olabilir acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20190429_104538.jpg
    20190429_104538.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 48
  • 20190429_103346.jpg
    20190429_103346.jpg
    614.7 KB · Görüntüleme: 42
Bana kuş ishal gibi geldi. Avidiare ishal ilacı kullanın şu an temin edemezseniz suluğunun 1/3 üne normal bildiğimiz siyah çayı kaynatıp süzüp koyun ayrıca biraz soğutun geriye kalanı su ile tamamlayıp içmesini sağlayın. Bu konuda haşlanmış tuzsuz pirinç ve patateste yardımcı olabilir. Halsizlik var mı?

Bana kuş ishal gibi geldi. Avidiare ishal ilacı kullanın şu an temin edemezseniz suluğunun 1/3 üne normal bildiğimiz siyah çayı kaynatıp süzüp koyun ayrıca biraz soğutun geriye kalanı su ile tamamlayıp içmesini sağlayın. Bu konuda haşlanmış tuzsuz pirinç ve patateste yardımcı olabilir. Halsizlik var mı?
Halsizlik yok ama ara ara sıvı dışkılama problemi oluyor haşlanmış patates ve pirinci denediğimde geçici olarak fayda sağlamıştı fakat diğer dediğiniz yöntemleri hiç denemedim. Onları da deneyip gözlemleyeyim o halde.

gördüğüm kadarı ile kuş da salmonella başlangıcı var. veterinerden SULPHAMEZATHINE alıp kullanmalısınız.

SULPHAMEZATHINE kullanımı ile ilgili Ayhan OTÇUOĞLU'nun hazırladığı video;

gördüğüm kadarı ile kuş da salmonella başlangıcı var. veterinerden SULPHAMEZATHINE alıp kullanmalısınız.

SULPHAMEZATHINE kullanımı ile ilgili Ayhan OTÇUOĞLU'nun hazırladığı video;

İlacı ne kadar süre kullanmak gerekiyor?

6 - 7 gün kullanmanız yeterli. ardından 2 gün vitamin 2 gün probiyotik vermelisiniz.

Salmonella başlamış. Durum ciddi. 5 günlük tedavi yetmeyebilir. 2-3 kür yapmak gerekebilir. Geç kalmayın.
Yukarıda bahsedilen SULPHAMEZATHINE isimli ilaç için mi geçerli bu uygulamam gereken tedavi, bir de bu 2-3 kür dediğiniz tedaviyi ne şekilde ve kaç gün aralıklarla uygulamam gerekiyor?

Kür 5 gün antibiyotik 3 gün multivitamin 3 gün Probiyotik toplam 11 gün. 11 günün sonunda (arada değil) dışkıya ve genel duruma bakın düzelmemişse tekrar aynısını yapın.

Kür 5 gün antibiyotik 3 gün multivitamin 3 gün Probiyotik toplam 11 gün. 11 günün sonunda (arada değil) dışkıya ve genel duruma bakın düzelmemişse tekrar aynısını yapın.
Çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için ilaç tedavisinin yanında ayrıca ek olarak yapmamı önerdiğiniz bir şey var mı?

Dışkısı ilk kez bu kadar yeşil olduğu için endişelendim, bu şekilde olması normal mi o zaman
Ben yorumumu yapmıştım fakat hastalık olabileceğine dair yorumlar da yapılmış. Veterinere kontrol ettirseniz bence iyi olur teyitlemiş olursunuz.

Geri