Karadeniz Pet

Dışkısı neden böyle ?

Mustafa KIRLI

Meraklı Üye
Merhabalar.Dişi kuşumun dışkısı neden böyle acaba ? İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum.Ne yapmalıyım ?:confused:
QZPBNj.jpg
NrLAdg.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 16:06 --

Acil cevap verir misiniz ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:30 -->-> Daha önceki mesaj 16:14 --

Eğer önemli bir sorunsa kuşçuya götürücem.

Çift besliyorum.Erkek kuşum vardı.Dişiyi yeni aldım.Yuvalık var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:38 -->-> Daha önceki mesaj 16:37 --

Bir de tüneklerde durmuyo kafes tellerinde duruyor neden acaba ?

1. kafes alçakta ise büyük ihtimal kendini güvende hissetmiyordur.korkuyordur. o yüzden tellere yapışır.etrafı görmek ister.
2. çift besliyor iseniz ve yuvalık takılı ise büyük olasılık dişiniz yumurta hazırlığında.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:46 -->-> Daha önceki mesaj 16:45 --

yumurtadaki dişinin dışkısı büyük olur.
başka tahmin veya analizi olan arkadaşlar biliyorlarsa onlarda yazar.

Kafes boydan yüksekte belki yerine alışamamış olabilir.Bir de yumurta hazırlığındaysa durgun mu olur uyukluyor biraz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:48 -->-> Daha önceki mesaj 16:47 --

Erkek kuşum dişinin ağzına yem kusuyor ama çiftleşme görmedim.

benim tahminlerim bu yönde ama hastalık belirtiside olabilir.bilgili arkadaşların yanıtlamasını bekleyin.ve resim ekleyin dişi kuşunuzun yandan görüntüsünü.

Ekliyorum.
XLb4Qj.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:55 -->-> Daha önceki mesaj 16:51 --

pB5EqN.jpg
yeterlidir umarım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 16:55 --

dkLXA4.jpg

dişi kus eve ne zaman geldı acaba
kusta yumurta yok bence cunku yumurtası olsa durusu boyle olmaz
kusunuz pek hasta gıbıde degıl ama yanı kabarık fılanda durmuyo
ben daha ılk defa boyle bır dıskı goruyorum
kusa yem dısında bısey verdınız mı acaba verdıgınız bısey mı dokundu normal bısey gıbı degıl ıshal gıbıde degıl takıp edın kusu

Yem dışında suyuna bir iki damla pekmez koydum ama zararı olacağını sanmıyorum ben hep veriyorum kuşlarıma.Kuşu alalı 6-7 gün oldu.Ben de kaç yıldır kuş besliyorum böyle bir şey ilk defa görüyorum.Şuan o kadar kötü görünmüyor ama hareketleri yavaş yarın sabah erkenden götürücem.

Yem dışında suyuna bir iki damla pekmez koydum ama zararı olacağını sanmıyorum ben hep veriyorum kuşlarıma.Kuşu alalı 6-7 gün oldu.Ben de kaç yıldır kuş besliyorum böyle bir şey ilk defa görüyorum.Şuan o kadar kötü görünmüyor ama hareketleri yavaş yarın sabah erkenden götürücem.

pekmezden bısey olmaz
kus geldıgınden berı mı boyle
bence kusu goturme derım bı tane a4 kagıdı koy dıskı ornegını gotur ılk zaten kusu gotursende bısey olmaz kusun poposunun fotosunu fılan cek ben olsam kusu goturmem yanı ama sen bılırsın bıde sogukta kus hasta olur allah korusun

Kuş geldiğinden beri dışkısında tuhaflık vardı ama bugün daha kötü olmuş.Benim erkek de hazır habire kur yapıyor.Rahat vermiyor dişiye.Yarın götürmek istememin sebebi en azından belki vitaminle felan kurtarılabilir.Elimde de ne vitamin kaldı ne bişey.Üşütme konusu olmaz sanırım bi şekilde hallederim.Sağlığına kavuşsun yeter ki.

Son düzenleme:
Parazit olabilir mi acaba vücudunda. Tuvaletini alıp dışarıyla temas ettirmeden veterinere götürebilirsiniz

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ic organlariyla alakali bi rahatsizlik olabilir bobrek, karaciger, pankreas vs. http://4.bp.blogspot.com/-2lSAeBSrwhk/UZ8pn9Cil5I/AAAAAAAAEDU/G1Wu0KTcOJc/s1600/pankreas-kot01.jpg.
su resme pankreas enfeksiyonu demisler. sizin daha sari ve bu kadar kati degil ama buna benziyo az biraz. umarim anlayan bi veteriner bulabilirsiniz, tedavi edebilirsiniz. eger anlamazsa goturdugunuz veteriner internetten bakin, bazi kanatlidan anlayan veterinerlerin numarasi var. onlara resim falan atabilirsiniz. facebooktan ulasabilirsiniz. yardimci olurlar oyle biseyde diye dusunuyorum. cok gecmis olsun

Önerileriniz için teşekkür ederim.Kuşumun ciddi bir sorunu yokmuş.Bugün normale döndü dışkısı.Çok şükür :)

Geri