Karadeniz Pet

Dışkısı neden bu kadar büyük ve bu şekilde uzun

Foxin

Yeni Üye
İştahında, hareketinde otmesinde herhangi bir sorun yok. Kafeste bazen kanat çırpıyor sağ sol yapıyor oda dışarı çıkmak istediği için herhalde. Kuş 1 yaşından büyük. Acaba normal mi durum?

1. Resim eski dışkısı.

2. Ve 3. Resim şu şekilde oldu. 2. Resimde dışkı sallanıyordu görürsünüz zaten arada ince birşey var ip gibi onun resmini çekecekken birden uçunca düştü 3. Resimde içinde kalan kısım onuda yaptı zaten sonradan. İshal değil. Parazit falan olabilir mi?

8Ym2qA.jpg

D7o6zZ.jpg

3E2Y8r.jpg

Probiyotik kullanmaya başlayın artı kafeste kuş kumu yoksa onuda bulundurun.Herhangi bir dışkıda problem görünmüyor lakin beyaz kağıt üstünde bu tür görüntüler daha iyi fikir sahibi olmamızı sağlıyor.Son olarak beslenmesinde bu duruma yol açabilecek yemler verilen gıdalar gözden geçirilmeli.

Probiyotik kullanmaya başlayın artı kafeste kuş kumu yoksa onuda bulundurun.Herhangi bir dışkıda problem görünmüyor lakin beyaz kağıt üstünde bu tür görüntüler daha iyi fikir sahibi olmamızı sağlıyor.Son olarak beslenmesinde bu duruma yol açabilecek yemler verilen gıdalar gözden geçirilmeli.

Vitaminli Quick marka kuş yemi kullanıyorum ekstra bir yiyecek yok. kumu en kısa zamanda alacağım zaten aklımdaydı. Sularına birkaç haftadır evde olmadığım için vitamin koymadım değiştiremem diye. Eskiden peçete kullanırdım ama salma kafeste gazete daha rahat temizlik imkanı sunuyor.

Var Pelit yem. Tohumlar böbreklerini ve karaciğerlerini yorup bozuyor muş, veteriner söyledi.

Vitaminli Quick marka kuş yemi kullanıyorum ekstra bir yiyecek yok. kumu en kısa zamanda alacağım zaten aklımdaydı. Sularına birkaç haftadır evde olmadığım için vitamin koymadım değiştiremem diye. Eskiden peçete kullanırdım ama salma kafeste gazete daha rahat temizlik imkanı sunuyor.
Bende aynı sorunu yaşadım. Dişi kuşumdu. Yumurta yaptı. Ama yemini değiştirdim. Garden mix pembe renkli yemini kullanıyorum. Röhnfeid markasının vitaminleri ne geçtim. Gerwit multivitamin ve entrobac probiyotik kullanıyorum. Probiyotik iyi gelir diye düşünüyorum. Kuşunuz dişiye yumurta ihtimali var. Kuş kumu kullanabilirsiniz. Ama kesinlikle beyaz kumlu olmasın parçalı doğal olsun kum . Geçmiş olsun. Umarım iyileşir 💜

Var Pelit yem. Tohumlar böbreklerini ve karaciğerlerini yorup bozuyor muş, veteriner söyledi.

Hayır alakası yok. Kuşlar tohumla beslenen canlılardır zaten. Asıl pelet yem doğalarına uygun değildir.

Geri