Karadeniz Pet

Dışkısı Poposunda Kalıyor

• Konbuyu başlatan Berkcan TÜR
  • Başlangıç tarihi
B

Berkcan TÜR

Guest
Merhaba arkadaşlar benim HAYDUT son 3 gündür dikkat ediyorum poposunun orda tüyünde dışkısı kalıyor ama öyle çok kirli degil bugun bitane dışkı vardı mesela..Çok kirli degil ama günde bi tane dışkısı tüyünde kalıyor ne yapmalıyım yardımcı olun ?

aynı sorun benım yavru mubişdede var dışkısını yapıyo orda kalıyo 4-5tanesi üst üste geliyo en son kendi gagasıyla ugrasıyo düşürüyo ama herdefasında orda kalmaya devam ediyo bazen ben tutup çekiyorum çok kolay gelıyo ama bazen öyle bi oluyo ki geçen yavasca almaya calıstım kuşun canı yandı basit bi sorun gibi duruyo ama ciddi.. YENİ KONU AÇMAKTANSA BANA BU KONU ALTINDA AYNI SORU HAKKINDA YARDIMCI OLACAK VAR MI ?

ishal tedavisi olarak; suyuna bir çay kaşığı ucu kahve atın, haşlanmış patatesi ezip verin.

Benimkinde de aynı problem var. yeni geldiginden falan dendi. Sonra kafeste yeni olunca hali hazırda şimdi dışkısı yapışıyor ama eskisi gibi değil. suyuna parazit ilaçı koydum. zamana bıraktım azda olsa.

ishal olabilir. haslanmıs patates verirseniz size yardımcı olacaktır.

kusu tutun derin olmaya bir kaba ılık sukoyun alt kısmını suya batırın kusun ymusatın pisliği sonra peceteyle alın temizleyin sonra pisligin takılan tüyü tespit edip ucundan makasla kesebilirsiniz birde oo kısımdaki tüyü normol sıvı yağa batırılmıs peceteyle yaglayıp pisliğin yapışmasını önleyebilirsiniz

şimdi bitane patatesi haşlıyoz bakalım onu bi deneyelim artık son çare ordaki tüyleri kesecez yapacak baska bişey yok kuşu elimize kondugunda severken öyle bi görünüyo ki pislik hem kuşa hem kuşu severken ele alanlara hoş görünmüyo....

yemi değiştirdinmi yemi değiştirince benim başıma geldi

yemi aynı. 2.5 aylık bı yavru oldugundan mı kalıyo dışkısı dıye düşündm bazı 1-2 yaşında olan kuşlardada varmıs. ishal oldugundan kalıyo diyenler oldu suyuna 1-2 damla elma sirkesi damlattım oda çare olmadı papates haşlayıp yedirdik bugun bakalım sonuç ne olacak...

aman dikkat edin popo kısmında kaka birikmesin söylemek bile istemiyorum ölür benim başıma geldi..

resimleri bekliyoruz o zaman

Merhaba arkadaşlar benim iki kuşum var çıtır ile pıtır. Çıtır birkaç gündür halsiz ve tüylerini kabartıyor yemliğin orada uyuyor yerden genellikle hiç çıkmıyor ve hep köşede. Bir kere daha başıma böyle bir şey gelmişti o zman çok daha kötüydü sürekli sallanıyordu. O zamn bur ilaç almıştım iyi gelmişti. Yine o ilacı kullandım. Suyuna damlattım. İlk önce kakası suluydu ve ishal olduğu düsüncesi ile ilaç verdim şmdi ise kakası poposunda kalıyor. Ne yapmalıyım. Bir de pıtır sürekli çıtıra vuruyor. Bildiğiniz kavga ediyorlar. Eskiden çıtırda ona vururdu ama şimdi sürekli dayak yiyor. Tavsiyeleriniz var mı? Yardım ederseniz çok sevinirim. Acil lütfen.

Öncelikle yedek kafes varsa kuşları ayırın. Kusma var mı ? Veya kusar gibi hareketler yapıyor mu ? Video çekip paylaşırsanız daha iyi olur. Verdiğiniz ilacın adı nedir ve ne dozda kullanıyorsunuz ?

Öncelikle yedek kafes varsa kuşları ayırın. Kusma var mı ? Veya kusar gibi hareketler yapıyor mu ? Video çekip paylaşırsanız daha iyi olur. Verdiğiniz ilacın adı nedir ve ne dozda kullanıyorsunuz ?
Maalesef kuşumu kaybettim. Çok halsizleşti ve ayrı bir kafese aldık. Büyük ihtimalle sabaha çıkmaz cevapladığınız için teşekkürler yine de

Merhaba arkadaşlar benim iki kuşum var çıtır ile pıtır. Çıtır birkaç gündür halsiz ve tüylerini kabartıyor yemliğin orada uyuyor yerden genellikle hiç çıkmıyor ve hep köşede. Bir kere daha başıma böyle bir şey gelmişti o zman çok daha kötüydü sürekli sallanıyordu. O zamn bur ilaç almıştım iyi gelmişti. Yine o ilacı kullandım. Suyuna damlattım. İlk önce kakası suluydu ve ishal olduğu düsüncesi ile ilaç verdim şmdi ise kakası poposunda kalıyor. Ne yapmalıyım. Bir de pıtır sürekli çıtıra vuruyor. Bildiğiniz kavga ediyorlar. Eskiden çıtırda ona vururdu ama şimdi sürekli dayak yiyor. Tavsiyeleriniz var mı? Yardım ederseniz çok sevinirim. Acil lütfen.

Kuşlarınız umarım yaşıyordur. Öncelikle Hemen kafeslerini ayırın. Acilen bir veterinere gösterin. Fakat kuşlardan anlayan bir veteriner olsun. İshal yüzünden kakası yapışıyordur. Antibiyotik ilaç takviyesi verebilir. Ayrıca popo kısmını muayene ettirin. Tüylerinden dolayı ise veteriner türlerini hafifçe kırpacaktır. Kesinlikle kolay yiyebilecekleri sade bir yem alın. Minik hafif ince uzun yemler var. petshoplarda sorarsınız. Bir de veterinerden poposuna sıkıp pamuk ile silebileceğiniz bir dezenfektan isteyin. Katkısız alkolsüz falan bir şey. Ve muhakkak İnfirared lamba kullanın. Philips 100 veya 150 w lambayı yakıp kafesin yanına koyun. Dezanfekranı poposuna sıkıp temizledikten sonra biraz didiklenmesini bekleyin ve lambayı yakın. Öneri saat 2 ile 5 arasında yakılması yönünde ama poposundaki sıkıntı devam ediyor ise her ilaç sonrası didiklendikten sonra kuruması için 20 dk yeterli) Kurusun. Mama yemiyor ise teşvik etmek için elinizden yedirin. Yemliklerin başlıklarını çıkarın. Ve her gün kafesin alt kısmını temizleyip suyunu yenileyip yemleri her gün üfleyip tazeleyin. Geçmiş olsun.

Geri