Karadeniz Pet

Dal Darı

yek12

Yeni Üye
Arkadaşlar pet shop gittim dal darı aldım çok pahalı olduğunu gördüm adam 5 dalı 8liradan verdi.Bende kendi dal darımı üretmeye karar verdim burda zamanla gelişmeleri anlatcam.
İlk olarak her herhangibi bir kutu ben dondurma kutusu kullandım.
İçine torf koydum yüzeyi kaplıycak şekilde.
İçine bir tam dal darı koydum.Biraz daah torf ekledim su ekledim çok olmıycak şekilde
Sonra onu pencere kenarına koydum.(doğrudan güneş ışığı almadın)
Şuan 3.gün ve darılar filizlendi.(Ben zonguldaklıyım buralar biraz soğuk sıcak illerde daha hızlı filizlenir)
Gelişmeleri paylaşcam.

Paylaşım için teşekkürler inşaallah güzel olur her şey

20180210_131114.jpg Saksıya koymaya karar verdim bir tane göstereyim.Birde paraketlerimin resmi 20180201_215157.jpg 20180201_215430.jpg

Arkadaşlar pet shop gittim dal darı aldım çok pahalı olduğunu gördüm adam 5 dalı 8liradan verdi.Bende kendi dal darımı üretmeye karar verdim burda zamanla gelişmeleri anlatcam.
İlk olarak her herhangibi bir kutu ben dondurma kutusu kullandım.
İçine torf koydum yüzeyi kaplıycak şekilde.
İçine bir tam dal darı koydum.Biraz daah torf ekledim su ekledim çok olmıycak şekilde
Sonra onu pencere kenarına koydum.(doğrudan güneş ışığı almadın)
Şuan 3.gün ve darılar filizlendi.(Ben zonguldaklıyım buralar biraz soğuk sıcak illerde daha hızlı filizlenir)
Gelişmeleri paylaşcam.
Ben de düşünüyorum.Ama bana sıcak aylara doğru yapmamı söylediler.Eğe bu zaman da oluyorsa bende yapayım.Bu torf dediğiniz nedir peki?Burda da aynı fiyatta.Halde biraz daha uyguna bulunabiliyor ama.

Ben de düşünüyorum.Ama bana sıcak aylara doğru yapmamı söylediler.Eğe bu zaman da oluyorsa bende yapayım.Bu torf dediğiniz nedir peki?Burda da aynı fiyatta.Halde biraz daha uyguna bulunabiliyor ama.
Torf bir tür toprak çiçek torfu kullanıyorum torfun özelliği suyu daha uzun tutması toprak 0,5l tutarken torf 1l,Çiçek torfu benimki hindistan cevizi torfu(cocopeat)değil

ben bu konu ile ilgili konu açmıştım,ordan bakabilirsin

iyice kurumasını bekle, eğer yerin varsa bahçeye ekle, benim konuda yeşil olarak görünüyor,onlar kurudu ama saksıda olduğundan küçük büyüdü, ben bizim kuşlar darıyı yedikten sonra saksıya gömdüm, kalan darılar filizlendi ve büyüdü,sonra sarardı, şimdi aşağı bahçeye dikeceğim