makrofaj

Yeni Üye
27 Şub 2018
12
2
3
25
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Muhabbet kuşumun kafes dışında rahat bi yerde durabilmesi ve bi şeyler kemirebilmesi için tünek almayı düşünüyordum ancak tünekler küçük ve gereğinden fazla pahalı idi. Ben de kendim yapmaya karar verdim. Evde kırık bi sandalye vardı onun bir ayağını taban malzemesi olarak kullandım. Dışardaki ağaçlardan da bi kaç dal topladım. Sabunlu su ile yıkadım ardından çakmak ile bi süre mikroorganizmaların ölmesi için ısıttım. Sonra sadece suyla tekrar yıkadım ve kurumaya bıraktım. Sonra bi kaç vidayla birleştirdim. Ortasında bir sürü vida ve kıymık vardı kuşa zarar gelmemesi için ortasını bir bandana ile sardım. Dengesi iyi değildi sandalye ayağının altına bi tane dal çaktım. Şimdi üstüne uçtuğu zaman bile dengesi bozulmuyor. Çok güzel ya da sağlam bi şey olmadı ama eğlendiğini farkedebiliyorum değdi sanırım.

Ekli dosyalar

Tepkiler: Rıza

husaysem

Profesyonel
16 Mar 2018
269
24
18
22
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Muhabbet kuşumun kafes dışında rahat bi yerde durabilmesi ve bi şeyler kemirebilmesi için tünek almayı düşünüyordum ancak tünekler küçük ve gereğinden fazla pahalı idi. Ben de kendim yapmaya karar verdim. Evde kırık bi sandalye vardı onun bir ayağını taban malzemesi olarak kullandım. Dışardaki ağaçlardan da bi kaç dal topladım. Sabunlu su ile yıkadım ardından çakmak ile bi süre mikroorganizmaların ölmesi için ısıttım. Sonra sadece suyla tekrar yıkadım ve kurumaya bıraktım. Sonra bi kaç vidayla birleştirdim. Ortasında bir sürü vida ve kıymık vardı kuşa zarar gelmemesi için ortasını bir bandana ile sardım. Dengesi iyi değildi sandalye ayağının altına bi tane dal çaktım. Şimdi üstüne uçtuğu zaman bile dengesi bozulmuyor. Çok güzel ya da sağlam bi şey olmadı ama eğlendiğini farkedebiliyorum değdi sanırım.
Gayet hoş olmuş dal tünek için dut dalı çok iyi oluyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Atilla oz

Site Bağımlısı
18 Mar 2018
61
5
8
23
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Elinize sağlık, bende yapmak istiyorum böyle dut ağacının dalını kullansam sorun olurmu?

MeHeDe

Profesyonel
26 Ocak 2018
2,592
782
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Elinize sağlık kuşunuz sevdiyse eğleniyorsa güzel olmuştur

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Moderator
Muhabbet Kuşu Üreticisi
27 May 2013
10,787
702
113
İstanbul/Pendik
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Elinize sağlık el emeği göz nuru en guzelidir Güle güle kullansın

Semiha Feyza BAYYURT

Profesyonel
24 Şub 2013
717
36
28
Ankara
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kedi, Akvaryum, Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Elinize sağlık çok güzel olmuş..Bunu daha da detaylandırıp oyun bahçesi haline getirebilirsiniz..Oyuncaklar vs baya güzel bi şey çıkar ortaya..
Belirtmek istediğim bi detay var. Bazı ağaçlar bitkiler kuşlar için toksik..Aşağıdaki linkte zararsız ağaçlar bulunuyor bunlardan yapabiliriz..Herkesin okumasını dilerim:

http://papaganokulu.org/zararsiz.html

KuşumYasuo

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
12 Mar 2018
341
66
28
23
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Ben Fındık Dalı Öneriyorum Ben Orduluyum De fındık Bol Ağaç Çok Ben Kuşlara Dal Toplarım :D

Salih.

Site Bağımlısı
12 Mar 2017
76
16
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Dalın kabukları soyulmalı diye biliyorum. Ben tüneklerimi soyduydum hep

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi