Karadeniz Pet

Daldan Tünek Yaptım

makrofaj

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun kafes dışında rahat bi yerde durabilmesi ve bi şeyler kemirebilmesi için tünek almayı düşünüyordum ancak tünekler küçük ve gereğinden fazla pahalı idi. Ben de kendim yapmaya karar verdim. Evde kırık bi sandalye vardı onun bir ayağını taban malzemesi olarak kullandım. Dışardaki ağaçlardan da bi kaç dal topladım. Sabunlu su ile yıkadım ardından çakmak ile bi süre mikroorganizmaların ölmesi için ısıttım. Sonra sadece suyla tekrar yıkadım ve kurumaya bıraktım. Sonra bi kaç vidayla birleştirdim. Ortasında bir sürü vida ve kıymık vardı kuşa zarar gelmemesi için ortasını bir bandana ile sardım. Dengesi iyi değildi sandalye ayağının altına bi tane dal çaktım. Şimdi üstüne uçtuğu zaman bile dengesi bozulmuyor. Çok güzel ya da sağlam bi şey olmadı ama eğlendiğini farkedebiliyorum değdi sanırım.

Ekli dosyalar

• photo_2018-03-20_14-48-49.jpg
    photo_2018-03-20_14-48-49.jpg
    91.8 KB · Görüntüleme: 265
  • photo_2018-03-20_14-48-58.jpg
    photo_2018-03-20_14-48-58.jpg
    73.1 KB · Görüntüleme: 259
  • photo_2018-03-20_14-55-18.jpg
    photo_2018-03-20_14-55-18.jpg
    84.2 KB · Görüntüleme: 210
Muhabbet kuşumun kafes dışında rahat bi yerde durabilmesi ve bi şeyler kemirebilmesi için tünek almayı düşünüyordum ancak tünekler küçük ve gereğinden fazla pahalı idi. Ben de kendim yapmaya karar verdim. Evde kırık bi sandalye vardı onun bir ayağını taban malzemesi olarak kullandım. Dışardaki ağaçlardan da bi kaç dal topladım. Sabunlu su ile yıkadım ardından çakmak ile bi süre mikroorganizmaların ölmesi için ısıttım. Sonra sadece suyla tekrar yıkadım ve kurumaya bıraktım. Sonra bi kaç vidayla birleştirdim. Ortasında bir sürü vida ve kıymık vardı kuşa zarar gelmemesi için ortasını bir bandana ile sardım. Dengesi iyi değildi sandalye ayağının altına bi tane dal çaktım. Şimdi üstüne uçtuğu zaman bile dengesi bozulmuyor. Çok güzel ya da sağlam bi şey olmadı ama eğlendiğini farkedebiliyorum değdi sanırım.

Gayet hoş olmuş dal tünek için dut dalı çok iyi oluyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Elinize sağlık, bende yapmak istiyorum böyle dut ağacının dalını kullansam sorun olurmu?

Elinize sağlık kuşunuz sevdiyse eğleniyorsa güzel olmuştur

Elinize sağlık el emeği göz nuru en guzelidir Güle güle kullansın

Elinize sağlık çok güzel olmuş..Bunu daha da detaylandırıp oyun bahçesi haline getirebilirsiniz..Oyuncaklar vs baya güzel bi şey çıkar ortaya..
Belirtmek istediğim bi detay var. Bazı ağaçlar bitkiler kuşlar için toksik..Aşağıdaki linkte zararsız ağaçlar bulunuyor bunlardan yapabiliriz..Herkesin okumasını dilerim:

http://papaganokulu.org/zararsiz.html

Ben Fındık Dalı Öneriyorum Ben Orduluyum De fındık Bol Ağaç Çok Ben Kuşlara Dal Toplarım :D

Dalın kabukları soyulmalı diye biliyorum. Ben tüneklerimi soyduydum hep

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi