Karadeniz Pet

Daniel Lütolf Tr Altyazılı

Berkay ERDİNC

Emektar Üye
Danıel Lütolf tartışmasız dünyadanın en iyilerinden birisi 40 dakikalık harika bi video hazırlamış.Türkçe çeviri için Kemal Soyluya teşekkür ederim ellerıne sağlık.Bende sizlerle paylaşmak istedim izmeyen kalmasın :)
Aşağıdakilinke tıklayın
[YOUTUBE]e0lwuexxOWM[/YOUTUBE]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gercekten mukemmel bir paylasim..Cok tesekkur ederiz. Soluksuz izledim ve cok faydali bilgiler ogrendim..

Paylaşım için teşekkürler. Profesyonel bir üretimhane.

belgesel tadında mükemmeldi.

Çoğu şey de olduğu gibi bu sektörde de bu işi en iyi yapanlar ecnebiler. Paylaşım ve çeviri için teşekkürler. Emeginize sağlık..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz, hem eğitici hemde olayın maddi değilde güzel bir hobi olduğunu vurgulayıcı bir çalışma olmuş. Bunu paylaşan arkadaşıma ÇOK TEŞEKKÜR ederim.

Eline sağlık abim :) sende bizim daniel berkay'ımızsın :)

Ben de izledim. Yalnız çok acayip bilgiler var videoda. Teşekkürler paylaşım için.

bilgi paylaşınca güzeldir.daniel lütolf bunu bizle paylaşmış ve kemal soyluda camia için oturup türkçeye çevirmiş.ben sadece link attım :)
ıyı dıleklı tüm arkadaşlara ben tesekkur edrıyorum

Güzel Paylaşım keyifle izledim

Kaya tuzu kullanmak bilinmedik bir beslenme biçimi.

Son düzenleme:
Ben tuz zararlı diye biliyordum adam kaya tuzu kullanmış. Birde limon suyu ve zaman zaman ikiye kesilmiş limonu kafesin tabanına koyarak yemelerini sağlamış. Değişik bir besleme şekli var. Hala yeni şeyler öğreniyoruz

Son düzenleme:
Kaya tuzu kullanmak bilinmedik bir beslenme biçimi.
kaya tuzunu bebeklere veriyor galıba genelde gerçi genç salmasındada gördüm.yavruların bol miktarda su tüketmerinin öneminin buyuk oldugunu biliyrm özellkle tuy kalıtesı için buyuk onem tasıyor.acaba tuzu yalatmasının amacı suya daha fazlamı yönlendırmek diye düşünyrm ama kaya tuzundan mıneral gıbı bahsetmış vıdeoda.

Mamaya toprak katmak da enteresan bir düşünce.
Bir de bu üretimhanenin temizliğini pek anlatmamış ama salmanın temizliği, tüneklerin, yuvaların, yem kaplarının mamaların dezenfeksiyonu hepsi ayrı iş. Aslında ne kadar uğraştırıcı ve yoğun ilgi isteyen bir hobi olduğunu tekrar hatırlatmış oldu bize.

Ben tuz zararlı diye biliyordum adam kaya tuzu kullanmış. Birde limon suyu ve zaman zaman ikiye kesilmiş limonu kafesin tabanına koyarak yemelerini sağlamış. Değişik bir besleme şekli var. Hala yeni şeyler öğreniyoruz
aynen tuz ülkemizde kesin zararlı seyler arasında yer alıyor.fakat bu kaya tuzu gecen sene kısın azeri bi arkadaş vardı formda bu aralar pek gorunmuyor azerbaycanda tuz verıyolar sızce vermem gereklimi diye bır konu açmıştı sanrım tabi cvplarda olumsuz yöndeydi form içinde.yani sadece o azeri arkadaştan duymuştum daha önce tuzu.
limon ve sirkeyı bende eksık etmıyorum oldum olası.kabuklarını atmaktansa her limon sıktıgımda kabukları bolup kafeslere ve salmaya dagıtıyrm.bunu yapmamdakı amaç asıl vıtamının kabugunda oldugunu dusunmem ama danıel neden bırakıyor gercekten cok bılmek istıyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:59 -->-> Daha önceki mesaj 13:48 --

Mamaya toprak katmak da enteresan bir düşünce.
Bir de bu üretimhanenin temizliğini pek anlatmamış ama salmanın temizliği, tüneklerin, yuvaların, yem kaplarının mamaların dezenfeksiyonu hepsi ayrı iş. Aslında ne kadar uğraştırıcı ve yoğun ilgi isteyen bir hobi olduğunu tekrar hatırlatmış oldu bize.
hayır zaten bir çok şey anlatılmamış vıdeoda :)genelleme basit ve kısa şekilde geçmiş bazı konular üzerinden.bence onun için sıradan bilgiler :)avrupa ve dünya şampiyonu kuşlar üretmek pekte kolay bir iş deil :Dkuşların fiyatlarını sormak bile gereksiz bence :D alamayacak kadar pahalıdır iyi ihtimaller ortalama 3000 4000 euro civarı dıye tahmin ediyorum.bukadar kıymetlı degerli kuşların temızlıgı hıjyenıde bakımıda çok önemlidir tabi :)

Son düzenleme:
Valla ne diyebilirim.Adamın işi bu.Bizim de meslek olarak bu işi yapan abilerimiz,üstadlarımız izlemeli.Bizler ise ufak birkaç tüyo alıp yolumuza devam edebiliriz.Bizdeki salmalar onu kafesler kadar yok :)