Karadeniz Pet

Dar ağızlı suluk mu geniş ağızlı suluk mu

Mhhbetkusutr

Meraklı Üye
Muhabbet kuşu için dar ağızlı suluk mu geniş ağızlı suluk mu almak gerek ikisininde avantaj ve dezavantajlarıni söylermisiniz

Dar çünkü geniş ağızlı olunca daha çok kirleniyor.kafesi taşırken sürekli dökülüyor hiç kullanışlı değil.birde Kuşlar yerli yersiz banyo yapıp üşütebilir.

Ben kafesle bir geldiği için dıştan takılan kabı kullanıyorum. Ikisi beraber gidip su atıp banyo yapmaya çalışıyorlar. Bende dar öneririm bu yüzden.

ben geniş öneriyorum arkadaşlar olumsuz özellik olarak yazmış ama geniş olunca kuş istediği zaman banyo yapabiliyor

Dar ağızlı olanlar gagaya göre daha ergonomik. Geniş ağızlılar çok hızlı kirleniyor ve taktir edersiniz kuşun kendi pisliği kendisi için de zararlı bakterileri barındırabiliyor. Banyo yapabiliyor demiş arkadaşlar fakat ben sürekli kuşun banyo yapması taraftarı değilim. Zira kışın siz kafesi açmadan tüylerini ıslatırsa çıktığında uçup üşütebilir. Tecrübeyle de sabittir. Diğer taraftan kuşunuzu kendiniz çeşmeye götürüp yaz-kış farketmeksizin uygun koşullar altında yıkayamıyorsanız geniş olabilir. Ona birşey diyemem. Benimkisini çeşme başına götürünce yerinde duramıyor. Biraz da kuşun kendi alışkanlığı ile ilgili...

Geri