Karadeniz Pet

Deeplife Multisol Muti Vitamin

T

tobi

Guest
İyi akşamlar, 1 çift muhabbet kuşum var, gittiğim petshop vitamin veriyormusunuz dedi. bende gaga taşı mürekkep balığı kemiği felan kullanıyorum yeterli olmazmı dedim. Suya katılan vitaminlerdende verilmesi gerektiğini söyledi, satış yapmak içinde olabilirde yinede dediklerine kulak verdim aldım 1 tane 7.5 liraya. Kuşların suyunada 15 damla felan damlatıyorum her su değiştirmesinde.

Kısaca bu verdiğim vitamin kuşlarım için sorun yaratırmı yoksa iyi yöndemi etkiler ?

Haftada 1 kere verilmesi yeterli saf suyada ihtiyaç var

eyvolla, şimdi değiştirdim sularını vitaminde damlattım ama :m 3 gün sonra değiştirince bu sefer saf su veririm :m

8 saatten fazla tutma

aaa bunu bilmiyordum :m sabah kalkınca değiştiririm o zaman :m

vitaminler den en kotusunu pahalıyada almışsin 4-5 tl ye satılıyor
artı 100 ml ye 20 damla olmasi lazim yanlis hatırlamıyorsam
eğer kafes direk gün ışığına maruz kalıyor ise FirstLadyDevilBonzo dediği gibi 8 saat ten fazla tutma güneş ışığına maruz kalmiyor ise 40 saate kada beklete bilirsiniz ama en fazla haftada 2 sefer verin

ben haftada 2 kez vitamin(avivit) 2 kez mineral(avimineral) veriyorum şuan tüy değişiminde

vitamin olarak hangilerini önerirsiniz burada fazla çeşit yok galiba petshoplarda, telefona nota edeyim gittiğimde bakarım isimlerinden.

Eğerki bulabilirseniz Supervit Forte alabilirsiniz.. Tarım ilacı Satan yerlerde bulabilirsiniz ya da internetten.. 10 tl gibi bir fiyatı var..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Son düzenleme:
Geri