Karadeniz Pet

Depodan üretimhaneye

Süleyman Kara

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar. Amcam evinin altındaki depoyu kuş üretimhanesi yapmış. :) Klima ile 24 saat uygun sıcaklığı ayarlayarak böyle bir ortam hazırlamış. Büyük bir alan olduğu için temizlik konusunda sıkıntı oluyordur ama kuşlar böyle bir kafeste oldukları için mutludurlar diye düşünüyorum. :)

qENgLZ.jpg

QQzkqj.jpg

Maşallah. Salma üretim hane en sağlıklısı kuşlarımız için. Fakat aşırı fazla eşya var ilerde sıkıntı çekebilirsiniz pislikleri fazla olacağından. düzenli hava akışı sağlanır pis hava dışarı atılır sa ve iç sıcaklığı kışın 18 in altına düşmeden sabit tutulur ise gayet hoş bir ortam olur onlar için

Yazın bende koları sıfıcağım üretim için maşallah

Temizlik cook zor olur kuslar icin cok genis guzel ortam onlar gayet memnundur

eski zamandaki benim yazın bahçedeki salmaya bemzemiş çok güzel yuvalıklar felan hele tam onlara uygun olmuş salma üretimin temel kuralıdır fazla yuvalık.. temizlik hergün uğraşılıyorsa epey zahmetli bir işlem ve takdire şayan bir işlem. fakat ilk resimde kuşlar paslı boruların üzerindemi duruyor benmi yanlış görüyorum duvarlarda çok kirli 1 kilo kireç ile boyasanız bile 20 dk nızı almaz.

Ben burayı bir defa gördüm, amcam temizliğiyle ne kadar zamanda bir ilgilenebiliyor bilmiyorum. Alan olarak çok güzel ama o borular paslı olabilir evet. Kuşlar pası gagalamadığı sürece bir zarar görmezler heralde değil mi

Ben burayı bir defa gördüm, amcam temizliğiyle ne kadar zamanda bir ilgilenebiliyor bilmiyorum. Alan olarak çok güzel ama o borular paslı olabilir evet. Kuşlar pası gagalamadığı sürece bir zarar görmezler heralde değil mi
gagalamama imkanları yok gibi birşey fakat ayakta tırnakta mantarı direk tetikleyebilen yegane şey pastır.

Kuşlar o boruyu illa ki gagalayacaktir.
Gereksiz eşyaları dışarı çıkartıp daha temiz ve steril bir ortam oluşturmak mümkün gibi bence.
Sizde amcanıza selamlarımızı iletin.
Forumda ki bilgileri kendisine aktarır ise o da memnun olacaktır.