Karadeniz Pet

Dişi erkeğe saldırıyor

Onur0804

Meraklı Üye
Yumurtaları olan dişi muhabbet kuşum erkek muhabbeti kafes içerisinde kovalıyor yakaladığı yerde altına alıp zarar veriyor. Bugüne kadar sakin ve iyi anlaşıyolardı bugün erkeği elinden zor aldım. 5-6 gün sonra yumurtalar çıkmaya başlıcak. Erkeği ayırsam dişi yumurtalardan kalkar mı?

Yumurtaları olan dişi muhabbet kuşum erkek muhabbeti kafes içerisinde kovalıyor yakaladığı yerde altına alıp zarar veriyor. Bugüne kadar sakin ve iyi anlaşıyolardı bugün erkeği elinden zor aldım. 5-6 gün sonra yumurtalar çıkmaya başlıcak. Erkeği ayırsam dişi yumurtalardan kalkar mı?
Kalkmaz,dişi yumurtaları bırakmaz...1 gün ayırıp geri koyun bakalım yine saldırıyor mu...Ama erkegi baska odaya alın...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kalkmaz,dişi yumurtaları bırakmaz...1 gün ayırıp geri koyun bakalım yine saldırıyor mu...Ama erkegi baska odaya alın...

Teşekkürler o şekilde deniyim sonucu tekrar buraya yazarım

Dişi yumurtaya yatmıyor. Erkeği atınca çok fena saldırıyor. Sadece erkeğe değil yemliğini değiştirmek için elimi soktuğumda bile alışkın olmamasına rağmen elime atlayıp elimi ısırıyor.

Dün ayırdım şuanda dişi cır cır diye bağırarak ötüyor ve yumurtalara yatmıyor. yumurtaların çıkmasına 3-4 gün var. Saldırma eğiliminde çok fazla dişi. Embriyo ölmüş müdür? Ne yapmam gerekiyor?

Ne kadar süre yatmadı...

Sizin durumunuzda ne önersek sonu kötüye çıkıyor...Erkegi koysan kavga,ayırsan dişi yatmıyor.

Dişi çok uysal bi kuştu. Dün ben başka odadayken bi anda erkeği dövmeye başladı o andan itibaren çok saldırgan ve hırçın. Anlam veremiyorum.

Dişi çok uysal bi kuştu. Dün ben başka odadayken bi anda erkeği dövmeye başladı o andan itibaren çok saldırgan ve hırçın. Anlam veremiyorum.
Son durum nedir.Dişi hala yumurtalara yatmadı ise bozulmus olabilirler...

Son durum nedir.Dişi hala yumurtalara yatmadı ise bozulmus olabilirler...

Çok kısa süreler yatıp kalkıyor 2,3 dakika gibi. Yumurtalarda ışıkla baktığımda hareket var yavrunun ayağı kalbi veya damar gibi bişey atıp duruyor ama bilmiyorum ne olucak.

Benım erkek kactı dişi 8 yumurtayı çıkardı.7 yavruyu tek basına bakıyor..İlk 1 2 gunde sıkça cıkıp dışarıyı kontrol edip eşini çağırması normaldir...Sonra alısıyorlar...Ama Erkek uzakta olmalı...Seninkide bakar buyuk ihtimalle...Sen yatmıyor deyince hepten terk etti zannettim.

Benım erkek kactı dişi 8 yumurtayı çıkardı.7 yavruyu tek basına bakıyor..İlk 1 2 gunde sıkça cıkıp dışarıyı kontrol edip eşini çağırması normaldir...Sonra alısıyorlar...Ama Erkek uzakta olmalı...Seninkide bakar buyuk ihtimalle...Sen yatmıyor deyince hepten terk etti zannettim.

Erkeği balkona çıkardım görmicek şekilde duruyor. Dediğiniz gibi sürekli ötüyor arıyor. Gece karanlığı çökünce yuvaya girip yattı odanın kapısını çektim ani sesten falan ürkmesin diye şuanda yuvada yatıyor. İnşallah embriyo ölmemiştir beklemede kalıcam. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Erkeği balkona çıkardım görmicek şekilde duruyor. Dediğiniz gibi sürekli ötüyor arıyor. Gece karanlığı çökünce yuvaya girip yattı odanın kapısını çektim ani sesten falan ürkmesin diye şuanda yuvada yatıyor. İnşallah embriyo ölmemiştir beklemede kalıcam. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Benımkı gece 3 te çıkıp ortalıgı ayaga kaldırdı 1 2 gun...İnşALLAH ölmemiştir...Yarında bakarsınız...Kırmızı canlılık devam ediyor ise birşey olmamıstır.

Yumurtanın yaşama ihtimali yokta bi umut fotolarını atmak istiyorum yorumlar mısınız? Sadece geceleri yatıyor üstünde.

Bana göre canlı yumurtalar,gunduz hep dışarıda mı ?

Geri