Karadeniz Pet

Dişi erkek yuvalığa beraber giriyor

rusenyyc

Yeni Üye
1 çift muhabbetimiz var beni dertten derde soktu :) 5 aydir bende olan çiftim yuvaliga zerre yaklasmazdi ama simdi bakiyorum çiftleşen bir muhabbet sesi duyunca disimiz yuvaya giriyor 2 3 dk duruyor dolaniyor yuvanin icinde ve ara sira kafese ben yaklasinca disimiz yuvaya kaciyor elimi uzatinca erkegimiz de giriyor bazen ben yaklasmasan bile ikisi birden giriyor yuvaya bu bir sorun mudur sorunsa ne yapmam lazim

2 çiftim var biri bu şekil digeri beni görünce sadece dişi yuvaya kaciyor erkekde sorun yok ustalarimiz konuyu görüp cevap yazarsa öğrenip çözüm bulurum umarim

Korkudan da olabilir veya ciftlesmiste olabilirler. Video koyarsan daha net yorumlar yapilabilir. Eger disin kalamar kemigini fazla tuketip, yuva kenarlarini kemiriyorsa bu bir isaret olabilir.

2 video cektim 30 dkya link veririm. 1 çift mavi 1 çift yeşil var mavi olanlar 5 aydir bende ve haftada 1 gaga taşı aliyorum aşıri tüketiyor. Yesil olan 1.5 aydir bende ve hic gaga taşi yedigini görmedim yuvalik agzinda kemirmeye denk gelmedim siz videoda dikkatli bakarsini belki ben görmemişimdir.

Birlikte yuva hazırlığı diye nitelendirebiliriz. Korkulacak bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Buyrun efenim video:

https://youtu.be/yOX5DkM5Mn8

https://youtu.be/kh5sxsUlXDQ

Kuşlarin sağlik durumu kızışmış mi kızışmamiş mi ve yuvanin agzini kemirmiş mi diye bakabilir misin ve de dişilerde kanatlar aşağı düşmuş mu. Mavi olanin ara sira düşüyor kanatlari

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

Bir de mavi dişi 5 aydir yedigi kalamar kemiginin gaga taşınin haddi hesabi yok yesil dokunmuyor bile

Bunlar güzel şeyler ama korkutarak olanlar değil Güle güle besleyin

Korktuğundan girdiğinde saklanmak için giriyor bur nevi kaçıyor kendi isteği ile girdiğinde yumurta hazırlığı yapıyordur [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:24 -->-> Daha önceki mesaj 18:23 --

Demek istemiş Yusuf bey.

Bu durumda ne yapmamiz lazim yani benim gözlemim korkudan giriyorlar

Oluruna bırakın kendileri istediklerinde girerler zaten bir yumurtladı mı arkasını alamazsınız.

Hocam peki dişilerde kizisma durumu ne erkeklerin ikisi de kur yapiyor ama ayak atma yok