Karadeniz Pet

Dişi Kuş Bağırma Sorunu

ELPRESACANARİO

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,

Dişi muhabbet kuşum öğlene kadar susmak bilmiyor. Normal ötmesine bir şey demiyorum ama cak cak cak tiz bir sesle bağırıyor.

Bu durumdan erkek kuş bile rahatsız oluyor. Dişi öyle ötmeye başladığı an erkek sinirlenip dişiye agresif davranıyor. Bu ses bizleri de fazlasıyla rahatsız ediyor.

İkisi de kızışmış durumda, dişinin ceresi kahverengi. Fakat birbirlerini beğenmiyorlar herhalde.

Bu bağırma sebebi nedir? Nasıl çözebilirim? Belki yavruları filan olsa durulur diyeceğim ama erkeği bile soğuttu kendisinden.

Benimde çiftimde böyle bi sıkıntı var. Benim kuşlarım eş, kavga falan etmiyorlar. Ama dişi bir anda bagırmaya başlıyor. Dişim aşırı ürkek zaten. Bulundukları yer sakin bi yer. Niye böyle yapıyor bilmiyorum. Biri yardımcı olursa çok iyi olur

kuşlar sessiz bir ortamda ise bazı kuşlar böyle hareketlerde bulunabiliyor eş olmadılarsa ayırma yöntemi uygulanabilir kuşları iki hafta ayrı tutup yeniden yan yana koyabilirsiniz

kuşlar sessiz bir ortamda ise bazı kuşlar böyle hareketlerde bulunabiliyor eş olmadılarsa ayırma yöntemi uygulanabilir kuşları iki hafta ayrı tutup yeniden yan yana koyabilirsiniz

Sessiz bir ortamda değiller. Sürekli birileri onlarla ilgileniyor. Erkek halinden memnun. Fakat dişi çok dışa dönük. Yerinde duramıyor. Şuanda da iyice kızıştı. Ayırınca ikisi de tellere kur yapıyor. Hatta geçenlerde dişi kuyruk da kaldırdı fakat erkek ilgilenmedi. Zaten erkek ilgilense dişi kaçıyor, dişi ilgilense erkek kaçıyor. Daha çok gençler, bu zamanda kızışmalarını istemiyordum.

Yetişkin bir erkek alıp, en azından mevcut erkeği huzura erdirme düşüncem var :).

Sessiz bir ortamda değiller. Sürekli birileri onlarla ilgileniyor. Erkek halinden memnun. Fakat dişi çok dışa dönük. Yerinde duramıyor. Şuanda da iyice kızıştı. Ayırınca ikisi de tellere kur yapıyor. Hatta geçenlerde dişi kuyruk da kaldırdı fakat erkek ilgilenmedi. Zaten erkek ilgilense dişi kaçıyor, dişi ilgilense erkek kaçıyor. Daha çok gençler, bu zamanda kızışmalarını istemiyordum.

Yetişkin bir erkek alıp, en azından mevcut erkeği huzura erdirme düşüncem var :).
Hakkınız da hayırlısı olsun o zaman inşâAllah :)

Yeni lutino erkek aldım. Yetişkin denebilecek bir kuş. Fakat 2 erkek daha iyi anlaşmaya başladı dişiyi kovuyorlar :eek:. Yeni aldığım erkek tüyden çıkınca ayıracağım. 1 dişi daha alıp ortalığı iyice karıştırsam mı acaba? :D

Geri