Karadeniz Pet

Dişi kuş erkeği pişman ediyor yardım

Umuterce

Yeni Üye
Arkadaşlar ayırma yöntemi uyguladım 1 ay gibi bir süre dişi kuş ayrı kafesde erkek kuş yuvalıklı kafesde felan birbirlerini görüyorlardı dişi kuşu kafese koydum ilk önce öpüşme olayı oldu 2 1 dk felan sonra erkek kuş sürekli kur yapıyor dişiye dişide resmen dövüyor erkeği :) erkek kuşda bi hızla diğer tüneğe atlayıp kaçıyor yani anladığınız dişi yüz vermiyor pek napa bilirim önerileriniz varmı tabi bu ilk günki olayları ha bide önceden ayırmadan önce kuşlar 7 ay süreyle birlikte kaldılar kavga olmadı yumurta maması nijer veriyorum yedikleri önünde yemedikleri arkalarında resmen acaba napa bilirim bide kızışmışlarmı bakarmısınız bi önceden bu konuyla ilgili konu açmıştım da belli yorumlar alamadım yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    790.4 KB · Görüntüleme: 55
  • image.jpg
    image.jpg
    606.3 KB · Görüntüleme: 51
  • image.jpg
    image.jpg
    983.5 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Bence dişi daha kızışmamış o yüzden yüz vermiyor erkeğe dişiler kızıştığında çereleri kahverengiye döner sizinki hala beyaz gibi

Maşallah dişi kuşunuz bugün benim aldığım erkeğin tıpatıp aynısı.

http://hizliresim.com/M0pmJg
http://hizliresim.com/nRMBnB

Bende sizinki gibi durumdayım 2 çiftim o şekilde yaklaşık 8/10 aydır bekliyorum anlaşmalarını. Eğerki imkanınız varsa dişiyi(dişiyi beğendiğim için dişi dedim tabi zevkler farklı) petshop,üretici veya kuşları olan bir arkadaşın salma kafesine erkeklerin arasına atın belli bir süre bekleyin hangi erkek ile anlaşırsa onu almanız çok daha iyi olur. Ne kadar ayırırsanız da ayırın olmayınca olmuyor BAZEN.

Evet bizim dişi nazlı gibi biraz yorumlarınız için teşekkür ederim eyer çiftleşmezlerse son çare birini değiştirmek yeni bir kuş almak olucak 1 ay ayırdım nijer yumurtalı mama verdim ama dişi kızışmadı dediğiniz gibi hangisini değiştirsem çok kararsız kaldım bilemiyorum

Yukarıda da dediğim gibi bence dişi daha güzel duruyor. Dişiyi arasanız direk bulamayabilirsiniz o renkde,ama erkek klasik yeşil kuş bunları her yerde kolaylıkla bulursunuz. Ama içinizden hangisi geçiyorsa onı seçin yoksa insan ilerde pişman oluyor keşke diğerini seçseydim diye.

Doğru söylüyorsunuz eyüp bey yardımlarınız için teşekkür ederim olmucaksa mecbur değişicez :)

Geri