Karadeniz Pet

Dişi Kuş hamile mi ?

Oe2696

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba dişi kuşum sürekli yuvada bu ara çiftleşmeye çalıştıklarına 2 kere şahit oldum dişi kuyruğunu kaldırdı ama erkek sadece ayağını atabildi üstüne çıkamadı sizce yumurta var gibi mı dişi kuşumda ?
Screenshot_2021-04-03-19-55-04-852_com.miui.gallery.jpg

Arkadaşlar merhaba dişi kuşum sürekli yuvada bu ara çiftleşmeye çalıştıklarına 2 kere şahit oldum dişi kuyruğunu kaldırdı ama erkek sadece ayağını atabildi üstüne çıkamadı sizce yumurta var gibi mı dişi kuşumda ?Ekli dosyayı görüntüle 54476
Bide dişi kus kuyruğunu sürekli aşağı yukarı oynatıyor dışkısı da normalden 3 4 kat büyüdü

Öncelikle hayırlısı olsun inş.Yumurta belirtilerinde dediğiniz gibi dışkıların büyümesi,kanatların düşmesi ve popo çevresinde şişlik en belirgin durumlardan tabi kontrol etmek lazım.Bu süreçte kalamar kemiği önemli dişi kuş için ve de plastik tünekler kuşlar için zararlı tahta tünek edinirseniz daha sağlıklı olur.

Hocam teşekkür ederim kafeste mineral blok kalamar kemiği kuş kumu var 3 günde bir yumurta maması yapıyorum. Görselde ki durum sizde ne gibi duruyor çok elime almak ürkütmek istemiyorum bide kuyruğunu aşağı yukarı sallaması da yumurta belirtisi mi farklı bı rahatsızlık da veterinere götüreyim ?

Kuyruk sallamasını aşağı yukarı tik tak gibi çok hızlı bir şekildeyse uçarken nefes nefese kalıyorsa ve kafeste vik vik ses çıkarıyorsa solunum yoluyla ilgili rahatsızlıkları olabilir diye paylaşım yapılıyor sitede.Onun için gözlemleyip video paylaşmanız daha sağlıklı olur şayet bu tarz belirtiler mevcutsa.Yumurta varsa popo çevresinde şişlikle kendisini belli eder keyifli olduğu bir an strese sokmadan hafifçe kontrol edebilirsiniz.

Hocam teşekkür ederim kafeste mineral blok kalamar kemiği kuş kumu var 3 günde bir yumurta maması yapıyorum. Görselde ki durum sizde ne gibi duruyor çok elime almak ürkütmek istemiyorum bide kuyruğunu aşağı yukarı sallaması da yumurta belirtisi mi farklı bı rahatsızlık da veterinere götüreyim ?
yandan çekerseniz daha rahat anlaşılır aslında.

Kuyruk sallamasını aşağı yukarı tik tak gibi çok hızlı bir şekildeyse uçarken nefes nefese kalıyorsa ve kafeste vik vik ses çıkarıyorsa solunum yoluyla ilgili rahatsızlıkları olabilir diye paylaşım yapılıyor sitede.Onun için gözlemleyip video paylaşmanız daha sağlıklı olur şayet bu tarz belirtiler mevcutsa.Yumurta varsa popo çevresinde şişlikle kendisini belli eder keyifli olduğu bir an strese sokmadan hafifçe kontrol edebilirsiniz.
Video nasıl yükleniyor bilmiyorum malesef beceremedim

Çok şiddetli olmamakla beraber kuyruk atması mevcut ama bunun yumurtayla bir alakası var mı yok mu bilmiyorum. @Recai SULAMİS ya da @ADRIAN da bir bakarsa daha net yorumlarlar.

Teşekkür ederim merakla bekliyorum yorumlarını.

Hocam daha bugün başladı kuyruk oynatması dişinin kuşlar 2 haftadır beraber

Evet videoda yükledim merakla bekliyorum yorumlarını

Video da anladığım kadarıyla şimdilik yumurta yok gibi geldi dışkısı büyük mü mesela hamile olan kuşun kuyruğu iyice aşağıya iner pek o durum yok kalamar kemiği tüketimi nasıl

Kalmar kemiği ve gaga taşını yediğini görüyorum ama şıklığından emin değilim çünkü dişiyi alalı 2 hafta oldu dışkı fotosu ekliyorum
IMG_20210403_235810.jpg