Karadeniz Pet

Dişi kuş yumurtalara yatmıyor

Ufuk Tosun

Meraklı Üye
Ustalar yumurtalı takım aldım. Daha yeni getirdim, dişi yumurtaya yatmıyor. Yatırabilmem için bir şey yapabilir miyim? Yumurtalardan birinden ses geliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şu an bulundukları odanın kapısından kontrol ettim dişi yuvadaydı. 1 2 saat yatmadı sadece. Yumurtalar bozulmuş olabilir mi

fotoğrafını atar mısınız

Şu an elleyemem yumurtaları dişi yuvadaydı. Almadan önce kontrol ettim yumurtaların 5 ide doluydu. Yuvalığı kafesime takarken de yumurtanın birinden ses geldiğini fark ettim

Şu an elleyemem yumurtaları dişi yuvadaydı. Almadan önce kontrol ettim yumurtaların 5 ide doluydu. Yuvalığı kafesime takarken de yumurtanın birinden ses geldiğini fark ettim

dişi yuvadan çıkınca hızlıca alın ama elle tutmayın, kuş yumurtaları kırabilir sonra fenerin üzerine koyup fotoğrafını atın

Yumurtalar çıkma durumundaysa, ortam soğuk değilse, dişi artık yumurtaların üzerimdeyse sorun olmayacaktır.
Yumurtalı takım almayın bundan sonra. kimse almasın çok riskli.

Ustam aldık bi kere artık, yardımların için sağol. Yumurtanın küçük bi kısmı çatlamış gibi ve ses geliyor yumurtadan. Dişi de yuvada şu an rahatsız etmiyorum

Fotoğraf çekemeye çalışırken dişiyi ürkütmek doğru olmaz şu an. Zaten ortam yabancı.

Ustam bişey daha sorucam, çıkmaya çalışan yavru çıktı mı çıkmadı mı şu an bilmiyorum. Sabaha kadar ellemesem oda çıkamazsa ölmez mi. Müdehale etmem gerekiyor mu

Anası beslememişti daha, loş bi ışık yaktım bende yatağıma geçtim. İnşallah sabaha kadar beslerde bende şu dertten kurtulurum stresten.