Karadeniz Pet

Dişi kuş yumurtanin üzerine yatmiyor

ysn332121

Yeni Üye
Öncelikle selamlar. Dişi kuşumu bir akrabamdan ödünç almıştım onun da evine dışardan girmiş. Kusçuya sorduğumda 1 yaş civarında olduğunu söyledi. Birkaç aydır da akrabamda bulunduğundan daha önce hiç yumurtlamadı diye düşünüyorum. Bu sabah ilk yumurtasını yumurtladi ama yuvaya girmiyor dışarda geziniyor. Bu durumda yumurta soğukta kalmış olmaz mı ? Yardımınızı bekliyorum

ilk yumurtaya yatmıyor 3. 4. yumurtadan sonra yatmaya başlar

kuşun tekse kızgınlık yumurtası yapmıştır eş almanızı tavsiye ederim çiftse eğer dediğim gibi 3. 4. yumurtadan sonra yatmaya başlar bu dönemde yumurta mamasını vermeyi unutmayın

Hiçbir kuş 1 yumurta yapınca üstüne oturmaz 3-4 yumurta olunca kuluçkaya yatar .

kuşun tekse kızgınlık yumurtası yapmıştır eş almanızı tavsiye ederim çiftse eğer dediğim gibi 3. 4. yumurtadan sonra yatmaya başlar bu dönemde yumurta mamasını vermeyi unutmayın
7-8 aylık bir eşi var . Yeni kuş beslediğim için pek bilgim yok o zaman birkaç gün beklememiz gerekecek yumurtaya yatması için cevabın için teşekkürler.

Hiçbir kuş 1 yumurta yapınca üstüne oturmaz 3-4 yumurta olunca kuluçkaya yatar .

Hocam bir de dişi birkaç gündür sulu dışkılıyor normal bir durum mudur

Hocam bir de dişi birkaç gündür sulu dışkılıyor normal bir duru
Bu canlılarda kendine göre anatomisi ve kendine göre sistemleri var.Muhabbet kuşlarına kuşumuzun doğası ve yapısına uygun diyetler ile beslemeliyiz.Her besini bizim gibi sindiremezler.Dişler olsun vb bir çok sindirim organı bulundurmazlar.Yanlış beslenme sonucu özellikle evde verdiğimiz yağlı,şekerli ve aşırı verilen yeşillikler sonucu ishali tetikleyebilir.
Onlar bize göre yapıları farklı canlılar unutmayın....

Böyle bir ishal olduğunu düşünüyorsanız.Doğal yollarla tedavi etmeniz.En doğrusu olacaktır.

-Kuşunuzun suya az miktarda pirinç suyu koymak
-Suyuna çay demli olan kısmını suyla karıştırıp verme
-Patates haşlayıp vermek.

Bu yazdıklarımı 4-5 gün kullandığınızda dışkısı normal olmaya başlayacaktır.Verdim düzelmedi,daha kötüye gidiyor.O zaman hemen müdahale etmelisiniz.İlaç tedavisi kaçınılmazdır.Enfeksiyonel değilse ishal petshoplarda ki avidiare alıp kullanabilirsiniz.Yada veterinerden Neo terramycin alıp kullanabilirsiniz.5-7 gün arası....