Karadeniz Pet

Dişi kuş yuvalik sorunu

Mhmtem1n

Meraklı Üye
Bir çift kuşum var 1 hafta oce yuvaliğını ve kafesini değiştirdim diğer yuvalıga giriyordu şimdiki yuvalığa elimi kafese sokdumda giriyor kaçıyor ama talaş fln atmıyor kendiliğindende girmio pek arada bakıyor.Erkekte hic durmadan ayak atıyor. Ne zaman yuvalığa alışır çiftleşirler ne yaomam lazim çiftlesmeleri için.

Tüneğin konumunu yuvalığa direkt olarak girebilecekleri şekilde ayarlayın, onun haricinde kuşları rahatsız etmeyip yumurta maması verip kızışmalarını birbirlerine ve yuvalığa olan ilgilerini arttırabilirsiniz.

Tüneğin konumunu yuvalığa direkt olarak girebilecekleri şekilde ayarlayın, onun haricinde kuşları rahatsız etmeyip yumurta maması verip kızışmalarını birbirlerine ve yuvalığa olan ilgilerini arttırabilirsiniz.
Nijer le karısık yem veriyorum haftada bir düzen bu
40844

Gaga taşını kafesten alın, sadece kalamar kemiği kalsın. Kafes düzeninde sorun yok, yumurta maması, yemine dozunda nijer karıştırıp kızışmayı arttırabilirsiniz ancak çok sık rahatsız etmeyin. Kafese sürekli müdahelede bulunmayın. Dişi kuşun yeni yuvalığı tanıması zaman alabilir, yuvalık kapısını kemirir, yuvalığa girer çıkar, dışarıdan bakar. Zamanla hallolur, erkek kuş dişiyi ikna ettiğinde de çiftleşme gerçekleşir.

Gaga taşını kafesten alın, sadece kalamar kemiği kalsın. Kafes düzeninde sorun yok, yumurta maması, yemine dozunda nijer karıştırıp kızışmayı arttırabilirsiniz ancak çok sık rahatsız etmeyin. Kafese sürekli müdahelede bulunmayın. Dişi kuşun yeni yuvalığı tanıması zaman alabilir, yuvalık kapısını kemirir, yuvalığa girer çıkar, dışarıdan bakar. Zamanla hallolur, erkek kuş dişiyi ikna ettiğinde de çiftleşme gerçekleşir.
Gaga taşi zararlimi disi daha çok seviyor ve erkekte yiyor bazen

Gaga taşi zararlimi disi daha çok seviyor ve erkekte yiyor bazen
Gaga taşlarının çoğu alçı gibi zararlı maddelerden yapılıyor. Kuşların tüketmesi zararlı. Yumurta kabuğu, istiridye kabuğu gibi malzemelerden yapılanlar da var hangisini kullanıyorsunuz bilmiyorum fakat en sağlıklısı kalamar kemiğidir.

Geri