Karadeniz Pet

Dişi kuşa evcil olmayan erkek

Mehmetyvz66

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 kuşum var erkek bayadir bende evcil yani neyse yanına bı dişi aldım bi turlu ciftlesmediler ayırdım vs olmadi bende dişi kuşuma yeni erkek alıp onunla ciftlestirecegim ikiside yabani ondan yani bide ev sobalı başka odaya koyamam yukarıya assam sorun olur mu ? ayrıca dişi kuşumla beraber gidip eş sectirebilrmym erkekler seçiyor ama dişileri duymadım profesyonel. Abilerim cevaplarsa sevinirim yada disiyide mı degistirmeliyim

Aga osabıl dadoa şuk amdaramıl hanvay nakıtcas rülö lakşur nemeh liştzefmeç namaz regirek şiid uşk ineşi dekin reçse

Noktalama işareti kullanmadığın için mesajını anlamakta zorlandım, sonra kızıp mesajımdaki harflerin yerini değiştirdim.

'Aga, sobalı odada kuş durmamalı. Hayvan sıcaktan ölür. Kuşlar hemen çiftleşmez, zaman gerekir. Dişi kuş eşini kendi seçer.'

Soba yandığı zaman oda aniden ısınınca, o sıcaklık farkı kuşa şok etkisi yapar. Bir gün, iki gün, üç gün... Kuşu bir gün kafesin tabanında bulursun.

Dişi kuşlar da eş seçebilir. Dişi kuşu kaşıyan erkeği alabilirsin.

Noktalama işareti kullanmadığın için mesajını anlamakta zorlandım, sonra kızıp mesajımdaki harflerin yerini değiştirdim.

'Aga, sobalı odada kuş durmamalı. Hayvan sıcaktan ölür. Kuşlar hemen çiftleşmez, zaman gerekir. Dişi kuş eşini kendi seçer.'

Soba yandığı zaman oda aniden ısınınca, o sıcaklık farkı kuşa şok etkisi yapar. Bir gün, iki gün, üç gün... Kuşu bir gün kafesin tabanında bulursun.

Dişi kuşlar da eş seçebilir. Dişi kuşu kaşıyan erkeği alabilirsin.
Haklisin, kusura bakma abi güldüm ama baya sağolasın .2 senedir bende bir sorun yaşamadım . Bizimkisi evcil ya baya zaman alacak onun için yeni erkek alicam. Benim yaramaz dursun kendine bir şans verdim değerlendirmedi. Peki diyelim erkeklerin olduğu yere bıraktım dişiyi ne kadar zaman beklemelyim.

Haklisin, kusura bakma abi güldüm ama baya sağolasın .2 senedir bende bir sorun yaşamadım . Bizimkisi evcil ya baya zaman alacak onun için yeni erkek alicam. Benim yaramaz dursun kendine bir şans verdim değerlendirmedi. Peki diyelim erkeklerin olduğu yere bıraktım dişiyi ne kadar zaman beklemelyim.

O dişinin karakterine bağlı. Genelde 2-3 saat yeterli olur ama kuş her önene geleni gagalıyorsa, zaman alabilir.

O dişinin karakterine bağlı. Genelde 2-3 saat yeterli olur ama kuş her önene geleni gagalıyorsa, zaman alabilir.
Dişiyi değiştiririm o zaman. sorun nerde anlamadım ki cereside kahverengi, durduk yere üzerine atlıyor erkeğin, erkek korkuyor yanına yaklaşmaya. biliyorsan cevapla reis .