Karadeniz Pet

Dişi kuşum kızgınlıktan mı çıktı acaba.?

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Dişi kusumum ceresi koyu kahveden,beyaza dönustu..Ama erkek kusumlada eslesiyorlar..Acaba disi kusum kizginliktan mi cikiyor..? Yaklaşik.5 gun once 4 yumurtasini da aldim yuvaliktan cunku boslardi..Tekrar eslesiyorlar..O zamanlar koyu kahveydi ceresi ama bugun beyaza donusmus..

Buda resimleri

Ekli dosyalar

• 20170628_205330.jpg
    20170628_205330.jpg
    989.6 KB · Görüntüleme: 33
dişi kuş tüye girmiş. yulaf verebilirsiniz kuşlarınıza, daha rahat geçirir tüy dönemini.

dişi kuş tüye girmiş. yulaf verebilirsiniz kuşlarınıza, daha rahat geçirir tüy dönemini.
Evet tüyde..Tüye girdiğinde tam tüylerini çıkaramadan yumurtladı ve daha çok döktü hatta o kadar ki belli yerleri avuç içim gibiydi..Teni görünüyordu..Daha yeni yeni teni görünen yerleri kapandı ama hala döküyor..Sularına vitamin veriyorum ve mamada veriyorum..Gün aşırı salatalık kabuğu veriyorum yeşillik olsun diye..Bu aşamada Nijerya tohumu vede yemlerine kızştırıcı yem karıştırsam sorun olur mu.?Tüylerini rahat ve güçlü çıkarmaları için yulaftan başka ne verebiliri.?

Evet tüyde..Tüye girdiğinde tam tüylerini çıkaramadan yumurtladı ve daha çok döktü hatta o kadar ki belli yerleri avuç içim gibiydi..Teni görünüyordu..Daha yeni yeni teni görünen yerleri kapandı ama hala döküyor..Sularına vitamin veriyorum ve mamada veriyorum..Gün aşırı salatalık kabuğu veriyorum yeşillik olsun diye..Bu aşamada Nijerya tohumu vede yemlerine kızştırıcı yem karıştırsam sorun olur mu.?Tüylerini rahat ve güçlü çıkarmaları için yulaftan başka ne verebiliri.?

tüye giren kuşa nijer tohumu verilmez. çimlenmiş buğday veya yulaf verebilirsin.

Peki kuşlarımı ılık suda yıkasam rahatlarlar mı.?Çünkü kendilerini kuş küvetinde de olsa yıkanmıyorlar..Arada sırada çünkü kanatları hafif kaldırıp,bir müddet durup indiriyorlar..Sanırım sıcaklıyorlar..

kendiniz yıkarsanız tüylerine zarar verirsiniz. kendileri yıkanmıyor sa sprey şişesine elma sirkeli su doldurup üzerlerine 1-2 kere sıkmanız daha iyi olacaktır.siz yinede küveti kafese koyun içerisine de biraz yeşillik atın onlar yıkanacaktır.;)

tüye giren kuşa nijer tohumu verilmez. çimlenmiş buğday veya yulaf verebilirsin.
Verilir hocam neden verilmesin. Sadece hava sıcak olduğu için az verilir. Kışın tüydeki kuşa istediğiniz kadar verebilirsiniz. Yazın da bir miktar vermek fayda sağlar. Çünkü nijer kendir ve perilla gibi proteini yüksek ve yağlı tohumlar tüylerin daha parlak ve sağlıklı çıkmasını sağlar. Yazın tüydeyken ağırlıklı olarak yulaf ve aspur verilmeli tabi.

Geri