Karadeniz Pet

dişi kuşum kafesin içine yumurta yapmış

ali tören

Yeni Üye
selamlar herkese
benim yeni aldığım bir çift kuşum var birkaç defa çiftleştiklerini gördüm ve bugün kuşun yumurtladığını fark ettim fakat yumurta yuvalık da değil kafesin tabanında idi.bende peçete ile aldım ve yuvalığa koydum ve yuvalık da ki talaşı da aldım her halde talaştan dolayı böyle bir şey yapmıştır diye düşünüyorum bu konuda önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.acil yardımlarınızı bekliyorum.1.5 sene oldu muhabbet kuşları ile ilgilenmem ve bu ilk yumurtayı aldım buda ayrı bir heyecan :)
ilgilenen herkese teşekkürler

arkadaşlar kuşlar yumurtayı kırmış çok üzügünüm:(
buna nasıl bir çözüm bulabilirim yardım eder misiniz

arkadaşlar kuşlar yumurtayı kırmış çok üzügünüm:(
buna nasıl bir çözüm bulabilirim yardım eder misiniz
Yuvaliga girmis demek ki ilk tecrubesizlikten boyle durumlar olabiliyor zaman taniyin talasi almaniz iyi olmus artik hic mudalale etmeyin yer degisimi vb sabit kslsin insallah duzelir

aslında benim tecrübesizliğim de var ilk defa yumurta aldım bi kuştan ve bu kuş sinyal vermisti bana talaşları dışarı atıyordu yuvalıktan ama şöylede bir risk var hiç bir şey yok şimdi yuvalık da bu eğer yumurlama devam ederse diğer yumurtaların birbirine çarpıp kırılmasına neden olabilir mi ?

aslında benim tecrübesizliğim de var ilk defa yumurta aldım bi kuştan ve bu kuş sinyal vermisti bana talaşları dışarı atıyordu yuvalıktan ama şöylede bir risk var hiç bir şey yok şimdi yuvalık da bu eğer yumurlama devam ederse diğer yumurtaların birbirine çarpıp kırılmasına neden olabilir mi ?
O attikca siz koydunuz mu merak etmeyin birsey olmaz genelde kuslar yuvalikta birsey istemiyor yavrular ciktiktan sonra birer tutam eklersiniz nemi emer

sabah yumurta falan görmedim ben fakat saat 4 gibi eve geldim baktım erkek kuş kafesin altında birşeyle oynuyodu yumurta olduğunu gördüm bende elimi değdirmeden peçete ile aldım ve yuvalığa koydum beş ondakika sonra yumurtanın kırık olarak kafesin içinde gördüm yumurtayı yuvalığın içinde kırmışlar yumurtayı bende yuvalığın içini sildim talaşları falan attım bakalım bundan sonrası için umarım her şey yolunda gider böyle bir şey bir daha olmaz ve ayrıca dişi kuş yuvalığın içinde birşeyler yapıyor kemirir gibi

Deniz kumunu öneriyorlar yumurtaların bir birlerine çarpmaması için

sabah yumurta falan görmedim ben fakat saat 4 gibi eve geldim baktım erkek kuş kafesin altında birşeyle oynuyodu yumurta olduğunu gördüm bende elimi değdirmeden peçete ile aldım ve yuvalığa koydum beş ondakika sonra yumurtanın kırık olarak kafesin içinde gördüm yumurtayı yuvalığın içinde kırmışlar yumurtayı bende yuvalığın içini sildim talaşları falan attım bakalım bundan sonrası için umarım her şey yolunda gider böyle bir şey bir daha olmaz ve ayrıca dişi kuş yuvalığın içinde birşeyler yapıyor kemirir gibi
Temizledikten sonra mi girdi

evet yuvalı temizledikten sonra bir süre yuvalıkla ilgilendi :)

biraz önce gördüm çiftleştiler gene umarım bu yumurta olayı düzene girer birdaha kırmazlar yumurtalarını