Karadeniz Pet

Dişi kuşum ne zaman çiftleşir?

Mustafaksoy123

Yeni Üye
Arkadaslar öncelikle saygılar, sevgiler..
1 ay önce aldığım dişi kuşumla erkeğim gayet iyi anlaşıyorlar. Birbirlerine kusuyorlar, kaşıyorlar hatta erkek ayağını dişinin üzerine bile atıyor.

Sorularım şunlar:

1. Yuvaya girmiyorlar, kafesleri 1 metre uzunluğunda yani çok büyük dizayn olarakta çok güzel fakat girmiyorlar. Neden?

2. Yaşları tahminen kaçtır ve ya ne zaman çiftleşirler?

3. Cinsleri nedir? Albino alma şansım var mı?

Not: Elimde tuttuğum erkek, yuvada çektiğim ise dişi. (Kendim sokmuştum)

12e22e1f9a3611a651457038c813a356.jpg
b7769dca0943a474358751b579c2044d.jpg
6308fd7dffd1cb7a76e1493fb0c5db3e.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selamlar
1. Fotoğraflar net değil. Flaşsız ve gün ışığında fotoğraf çekersin bir dahakine. Netleme yapmak için ekrana dokun. O dokunduğun yeri netler fotoğraf çekerken.
2. Erkek diye bildiğin kuş fotoğrafta dişi gibi çıkmış. Flaş parlama yaptığı için kesin birşey söylemek zor ancak erke te olsa henüz yaşı ufak. Erkeğin burun kenarları mavi renk olana kadar bekleyeceksin.
3. Dişi de ufak Onun burun kenarları da kahve rengi olacak.
4. Asla kendin zorla yuvalığa sokma kuşları.
5. Bu kuşlar albino değil. Kanlarında albino varsa çok küçük bir ihtimal albino yavru alabilirsin. Bunun dışında şansın yok.

Levent Abi'nin dediğine katılıyorum. Erkek dediğin kuşun dişi olma ihtimali var.(Tabii flash etkisi de olabilir.) Kuşlar daha küçük. Beklemen gerekecek. Kuşları birşey yapmaya asla zorlama derim. Bir daha çok zor verim alırsın kuşlardan.

Erkek olduğundan eminim konuşuyor dişiye göre daha cana yakın felan. Kuş elimde durmadigi icin çekemediğim ayrıca odaklama sansim yoktu gordugun gibi yavrulukta cekildi o fotograf. Bende biliyorum nedir ne degildir ama kesin bilen birileri varmidir diye merak ettim. Yinede sagol levent

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri