Karadeniz Pet

Dişi kuşum neden fazla yem yiyor :)

Omeronur

Meraklı Üye
Merhabalar,
Yaklaşık 7 aylık dişi kuşum var ve 9 aylık erkek kuşuma oranla neredeyse 2 kat fazla yem yiyor. Görebildiğim kadarıyla tabii, belki de geceleri erkek kuşum da bir o kadar yiyordur. Mesela bunu yazarken bile erkek bıcır bıcır odada gezerken dişi ağzında yem onu izliyor :). Hareketinde vs. bir sıkıntı yok, acaba fazla yem yemesi bir sorun teşkil eder mi yoksa bana mı öyle geliyor?

kuş şişmanlar foto atar mısınız
whatsapp-image-2021-01-04-at-15-04-52-jpeg.50577

Erkek kuşum yem veya başka bir şey yerken hemen gidip onun yediği şeyi kendi yiyor mesela. 2 ay önce geldiğinde aynı boyutlardaydı şimdi dişi kuşum 1 tık daha cüsseli.

Erkek kuşum yem veya başka bir şey yerken hemen gidip onun yediği şeyi kendi yiyor mesela. 2 ay önce geldiğinde aynı boyutlardaydı şimdi dişi kuşum 1 tık daha cüsseli.
Dişi kuş kabarık duruyor bu fotoda sanırım. Kabarık durmasını normal bir fotoğrafını atar mısın?

Merhaba, kuşunuz tüye de girmiş bu arada. Haftada 2,3 kez b vitamini takviyesi yapın. Ve de haftada 3 kez 1 tatlı kaşığı kadar yulaf verin.
Bizimkiler devamlı yiyor acaba ondan mı 2,3 ayda bir tüye giriyorlar. Özellikle vermiyorum ama versele laga yemin içinde var. Yem yerkende önceliği yulaf a veriyorlar. Ayıklasam zaten 1kg yemin yüzde 20 si aspir, yulafıda çıkartsam 600 gram fln kalcak yem.

Bizimkiler devamlı yiyor acaba ondan mı 2,3 ayda bir tüye giriyorlar. Özellikle vermiyorum ama versele laga yemin içinde var. Yem yerkende önceliği yulaf a veriyorlar. Ayıklasam zaten 1kg yemin yüzde 20 si aspir, yulafıda çıkartsam 600 gram fln kalcak yem.
Eğer yulaf fazla ise çıkarın.

2-3 ayda bir tüye giriyorlar, yulaftan dolayı olabilir mi öğreneyim dedim. 😀
Yulaf tamam çok tüketir sokar ama zaten tüy sokacak kadar çok yiyecek olsalar şimdiye çoktan yağlanmış olurlardı iyice. Yulaf çok tüketilmesi halinde yağlanma da yapar.

Ben de versele laga kullanıyorum, yulaf oranı %9 sizinki kadar değil acaba yanlışınız olmasın? Diğer kullandığım yemlere kıyasla yulafın fazla olduğu gözüküyor yem içerisinde ama o kadar sıkıntı çıkaracak kadar çok değil diye düşünüyorum.

Ben de versele laga kullanıyorum, yulaf oranı %9 sizinki kadar değil acaba yanlışınız olmasın? Diğer kullandığım yemlere kıyasla yulafın fazla olduğu gözüküyor yem içerisinde ama o kadar sıkıntı çıkaracak kadar çok değil diye düşünüyorum.
Versele sayısal loto oynar gibi her yeme farklı dağıtıyor.

Şöyle ikisi de yerde oynarken videoları var yaklaşık 10 gün önce çekmiştim, burada herhangi bir kilo sorunu göze çarpıyor mu? İkisi için de soruyorum.

Geri