Karadeniz Pet

Dişi kuşum sürekli donuk kalıyor

Hassan Alzaraham

Yeni Üye
Arkadaşlar dişi kuşum var ve sürekli donup kalıyor hep aynı yerde donup kalıyor sadece yemek taş ve suyu içmek için hareketleniyor onun dışında nerede bırakırsanız bırakın sabit duruyor kanadı kuyrugu yamulsa bile düzeltmiyor uçuşunda yemesinde içmesinde dışkısında bir sorun yok kafeste onun dışında 3 kuş daha var ve henüz hepsi 3 aylık ne yapabilirim sevgili arkadaşlarım. hastalığı yok ama neden donuk vaziyette kalıyor diğer kuşlarla ötüyor onlarla yiyor uçuyor ama o hep yerinde kalıyor diğerleri oynuyor o oynamıyor yardımcı olun lütfen

Bir videosunu çekip gönderin. Bir hastalık belirtisi olabilir. Kuş ne kadar süredir sizde ve size geldiği günden beridir böyle miydi yoksa sonra mı oldu ?

bu dişi 3 gündür bende 2. gününde uçmak için kafesten çıktı üzerine kırık avizenin plastik kafalığı var ona konayım derken onu üstüne düşürmüştü ama hemen altından uçtu ondan sonra sanki şoka girmiş gibi sürekli böyle donuyor

Şok travma gecirmis olabilir kirik cikik yoksa bile vucudu zarar gormustur genel bir vitamin arastirin yem yiyorsa insallah duzelicektir film cekilse tabiki daha iyi olur ne var ne yok kesin anlasilir gecmis olsun

vitamin veriyorum mama yiyor yumurtalı, yem yiyor uçuyor ötüyor dışkısı normal şok geçirmiş sanırım kendini temizliyor kabarık durmuyor ki oda sıcaklığı sabittir 30 derecede alttan ısıtmalı bir odadalar hasta olmaları imkansız o yüzden donukluğunun sebebini anlamıyorum

İnşallah düzelir ya tek umudum zaman ama sanki uyumaya bile korkuyor gibi anlamıyorum kafesteki tek yerli cins o acaba ondan da olabilirmi sizce 2 çek 1 ing kırma bide bu yerli

Irkla alakası yok. Darbenin etkisiyle bir travma yaşamış zamanla aşacak. Probiyotikle destekleyin vitamine aşırı yüklenmeyin.

Birde selçuk bey birşey soracağım benim çek erkeklerden birinin sol gözü cevresinde tüy dökmüş bugun kaşırken yakaladım hemen durdurdum kaşımasını bir arkadaşa sordum ya tüy dökümüne girmiştir yada mantar kapmıştır dedi sizce gözde mantar cıkarmı ? vazelinle tedavi gibi birşeye başlıyayımmı hemen ama hiç taraftarı değilim daha henüz 3 aylık belki daha ufak vücutuna birşeyler sürmek istemiyorum daha küçük

Mantarsa sürmek zorundasın. Ama mantar mı değil mi emin olmalısın. Tüy dökülen yerde beyazlık vs var mı ? Renği diğer tüylü yerlerdeki deriden farklı mı ? Öyle düşünüyorsan videosunu çekip gönder bakalım.

yani öyle çok abartılı bi dökülme değil sadece çevresi hafif bir şekilde açılmış resmini yolluyorum hemen size

Geri