Karadeniz Pet

Dişi kuşum tüneği kemiriyor

Seyit Ali Mercan

Yeni Üye
Tüneği sürekli kemiriyor kızıştığı için sanırım ama eski tüneğini kırılacak vaziyete getirdi bu tüneğini de öyle yapsın istemiyorum ne yapmalıyım?

Kemirme durumu olağan bir şey. Kafese kemireceği tarzda taze meyve sebze asın. Elma, armut gibi.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 54
Benimki de kafesi kemiriyor bayaği yol katetti biraz daha uğraşsa koparacak ciddiyim

Koctastan hobi çıtası alın. Acayip sert bir odun. 15mmlik yeter. Ben onu kemirebilecegini sanmıyorum. Hep yüzeyi pürüssüz hem sert

Ben canli ağaç dalı aldım taktım tam kafes telleri arasina gore ama teli koparacak

Koctastan hobi çıtası alın. Acayip sert bir odun. 15mmlik yeter. Ben onu kemirebilecegini sanmıyorum. Hep yüzeyi pürüssüz hem sert
Mineral blok alıyorum onu da canı sıkılınca 5 dkda takur tukur kırıp atıyor evde kafayı yedirtecek bana, takkıdı tukkudu zaten tünek 90cm uzunluğunda kuşçularda satılmıyor marangozlara yaptırmam lazım bir de onunla uğraşmak istemiyorum

Ben kendim yaptim. Testere ile tam telin girecrgi kadar yonttum.

Kıymıklarını yutması sorun olmaz mı? Şu durumda plastik tüneğe bir müddet geçiş yapmak iyi olur mu düşünün.

Bu dişiler fare gibi bizim mobilyaları kemirmiştiler annem çok kızmıştı.erkek var iki tane hiç öyle şeyleri yok maşallah.

Geri