Karadeniz Pet

Dişi kuşuma eş aldım.

kotakot

Yeni Üye
Merhabalar öncelikle,
Aranıza yeni katıldım. Geçen yıl bir arkadaşımız bakamadığı için dışı kuşunu bize bırakmıştı. Biz de bir yıldan fazladır bakıyoruz kendisine. 2 yaşlarında falan sanırım 2 hafta önce bir eş almak için üretici bir arkadaşın erkeğinin durduğu kafese saldık. Hemen kur yapmaya öpüşmeye vs basladilar. 10 dakika içerisinde 3 kere sevistiler. Sonra erkeği de alıp eve dondum. 2 haftadır öpüşüyor koklasiyorlar devamlı ama çiftleşme olmadı bidaha. Evde kendim bir yuvalık yaptım. Dün yuvaligin girişini bayağı kemirmişlerdi. Fakat içeri girdiklerini görmedim. Sizce dışı yumurtlayabilir mi ? İlk çiftleşmeleri yeterli olmuş mudur ?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu ise baslamadan once benim kuslarimda salmada ciflestikten sonra evde 1-2 aya kadar ciflesmediler kusun ortama alismasi kusa gore degisiklik gosterebiliyor yuvalıgi benimseme asimasindalardir yakinda merak edip iceri girerler :) kuslar kızışmıslarsa kendini hazir ettiklerinde ciflesirler pek fazla rahatsiz etmemeye calisin :)

Bu ise baslamadan once benim kuslarimda salmada ciflestikten sonra evde 1-2 aya kadar ciflesmediler kusun ortama alismasi kusa gore degisiklik gosterebiliyor yuvalıgi benimseme asimasindalardir yakinda merak edip iceri girerler :) kuslar kızışmıslarsa kendini hazir ettiklerinde ciflesirler pek fazla rahatsiz etmemeye calisin :)
Öncelikle yorumunuz için teşekkurler. Benim en çok isteğim yanına bir eş olmasıydı zaten. Nerdeyse her dakika birbirlerini seviyorlar, birbirlerine dokunmadan duramiyorlar. Bunu gördükçe mutlu oluyorum.
Peki şuan kemirdikleri yuvayi değiştirip yerine sağlam bişey takmak istiyorum . Bu sorun yaratır mı ?

Anlasilan kendi yaptiginuz yuvalik hosunuza gitmedi :) Kuslar Alışmadan degistirebilirsiniz .

Anlasilan kendi yaptiginuz yuvalik hosunuza gitmedi :) Kuslar Alışmadan degistirebilirsiniz .
Yok girişini strafor gibi bir malzemeden yaptık orayı baya parcalamislar neredeyse önü açık duruyor . Ama şimdi eve geldim içeri bakıyordu dişi belki de alisicaklar buna

Bu kadar merakliysa değistirebilirsiniz bir sıkıntı olmaz.

Geri