Karadeniz Pet

Dişi Kuşumda Kızışma Belirtisimi Anlamadım

yilmazozkan10

Yeni Üye
Dişi kuşun gagasının üstü kahverengi gibi acaba bu kızışma belirtisi olabilirmi direk eşli diye almıştım alalı 2 gün oldu ilk gün birbirlerini kaşıma felan vardı ama bugün uzak duruyorlar ortama alışma sürecindelermi acaba ve dişi sürekli ötüyor erkek şuana kadar hiç ötmedi sebebi ne olabilir?

Yuvalık içine ne koymalıyım talaş duydum kum duydum başka sizinde şöyle yapabilirsin dediğiniz şeyler varmıdır acaba?

24kwih0.jpg

Son düzenleme:
Merhaba,

2 kuşunuzda kızışmış durumda fakat dişi de kanat düşmesi olmamış yandan da foto koymak lazım. Yuvalığa çok çok az 1 2 çimcik talaş eklenebilir, hamster talaşı olursa daha temiz olur fazla koyarsanız onlar zaten atacaktır yuvalıktan. Temiz su yemlerine dikkat edip fazla kurcalamayın yeter.

Merhaba,

2 kuşunuzda kızışmış durumda fakat dişi de kanat düşmesi olmamış yandan da foto koymak lazım. Yuvalığa çok çok az 1 2 çimcik talaş eklenebilir, hamster talaşı olursa daha temiz olur fazla koyarsanız onlar zaten atacaktır yuvalıktan. Temiz su yemlerine dikkat edip fazla kurcalamayın yeter.

Teşekkür ederim bilgileriniz için peki bende öğrenmek için soruyorum nasıl anlaşılır kızıştıkları?

Bu fotoğraf yeterli olabilirmi acaba?

eqpmx5.jpg

Bence dişi daha yeni kızışmaya başlıyor,kızışmış olması için kahverengi olması lazım erkek de ise koyu mavi.

Kızışmayan kuşlarda çifteleşebiliyor. Dişi yeni kızışmaya başlıyor genel kahverengi olur cereleri veya kabuk kabuk çirkin mantarımsı bir görüntü olur kanatlar düşer sizin kinde henüz janatlar düşmemiş. Erkek herd aim hazır zaten

Kızışmayan kuşlarda çifteleşebiliyor. Dişi yeni kızışmaya başlıyor genel kahverengi olur cereleri veya kabuk kabuk çirkin mantarımsı bir görüntü olur kanatlar düşer sizin kinde henüz janatlar düşmemiş. Erkek herd aim hazır zaten

Çok teşekkür ederim umarım çok yakın bir zaman içinde yavrularımı ele alabilirim :)

Kuşlar eşse ortama alıştıkları gibi yumurtalar gelir. Kızışma olsa da olmasa da..
Fazla rahatsız etme, onlar işini bilir.

Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için eş olarak almıştım zaten peki yuvarlık içine birşey koymalımıyım yada ek olarak yemlerine felan eklemem gereken birşey felan.

Geri