Karadeniz Pet

Dişi kuşumda yumurta mı var? Kuyruk hareketinin anlamı nedir?

Rıfat Bor

Meraklı Üye

çok soru soruyorum farkındayım ama gerçekten yardımınıza ihtiyacım var. 6aylık kuşum.

birkaç haftadır yuvalığa girip çıkan dişim bugün böyle şişmiş durumda duruyor ve kuyruğunu aşağı yukarı oynatıyor ıkınıyor gibi görünüyor.
yumurta mı var acaba yoksa başka bir sıkıntısı mı var?

yuvalığa talaş koymuştum kenara attı hepsini bende kaldırdım talaşı tamamen. şimdi yuvalığın içine sadece 1 tane uzun kuyruk tüyü bırakmış.

Hayirlisi olsun. Yumurta var. Yakinda guzel haberleri alirsin insallah.

Hayirlisi olsun. Yumurta var. Yakinda guzel haberleri alirsin insallah.

aa çok teşekkürler peki ilk yumurtası olduğu için zorlandığından mı ıkınıyor gibi hareket yapıyor? bu durumdayken ne kadar zaman sonra yumurtlar? kuyruğu sürekli yukarı aşağı oynatıyor
son olarak tekrar bir tutam talaş koymalı mıyım yoksa boş mu kalsın yuvalık? hagenin plastik yuvalığı takılı

aa çok teşekkürler peki ilk yumurtası olduğu için zorlandığından mı ıkınıyor gibi hareket yapıyor? bu durumdayken ne kadar zaman sonra yumurtlar? kuyruğu sürekli yukarı aşağı oynatıyor
son olarak tekrar bir tutam talaş koymalı mıyım yoksa boş mu kalsın yuvalık? hagenin plastik yuvalığı takılı
Bence koy. Zaten istemezse atar kus. Ilk olmasi tabii ki daha once kulucka geciren kuslara gore daha zor olur. Ama o durum ikinma degildir. Vakti gelince yumurtayi birakacaktir. Bu da birkac gunu gecmez. Cunku popo da acilmis. Eger ki yumurta skisirsa o zaman azicik zeytinyagi surun poposuna cikar zaten yumurta. Genelde az rastlanir zaten yumurta skismasina da. Endiselenecek birsey yok su an icin.

teşekkürler hem kuşumun hem benim ilk yumurtam olacak o yüzden çok heyecanlandım umarım herşeyi doğru yaparım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 17:32 --

ilk yumurta bugün geldi. şişliği devam ediyor diğer yumurta ne zaman gelir acaba?
kuluçkaya yatmaya başladı şimdiden

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

yumurta üzerinde kaçıncı yumurta olduğunu asetat kalemiyle yazabilir miyim? bir sakıncası olur mu yumurtaya ya da anne kuş yumurtadaki renkten rahatsız olup yumurtayı kırabilir mi?

Maşallah hayırlı olsun :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 17:22 --

benimkide dişi henüz 3 aylıgını dolduracak ben 1 yaşından sonra yumurta yapıyorlar diye biliyorum erkek kaç yaşında sorması ayıp konu dışı ama :)

Maşallah hayırlı olsun :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 17:22 --

benimkide dişi henüz 3 aylıgını dolduracak ben 1 yaşından sonra yumurta yapıyorlar diye biliyorum erkek kaç yaşında sorması ayıp konu dışı ama :)

dişi yaklaşık 6.5 aylık ,erkek 7-8 aylık

ben de beklemiyordum bu kadar erken ama ilk yanyana koyduğumdan beri öpüşmeye başlamışlardı. çok iyi anlaştıkları için erken oldu sanırım. sadece yumurta maması veriyordum haftada 2 kere. onun dışında kızışmaları için birşey vermedim zaten ikisinin de ceresinde kızışma belirtisi yok

dişi yaklaşık 6.5 aylık ,erkek 7-8 aylık

ben de beklemiyordum bu kadar erken ama ilk yanyana koyduğumdan beri öpüşmeye başlamışlardı. çok iyi anlaştıkları için erken oldu sanırım. sadece yumurta maması veriyordum haftada 2 kere. onun dışında kızışmaları için birşey vermedim zaten ikisinin de ceresinde kızışma belirtisi yok

aynen hocam şanslıymışsınız hayırlı olsun :p

Hayırlı olsun. Gün aşırı yumurtalar gelecektir.

Son düzenleme:
Geri