Karadeniz Pet

Dişi kuşumdaki hırçınlık

Ali254

Yeni Üye
dişi ve erkek muhabbet kuşum var dişi kusum erkekle öncesen çok iyi anlaşıyordu Ayrıca elime gelirdi omzuma konardı ama son 2 haftadır. Erkegi dövüyor ve felaket derecede ısırıyo yanına yaklaştırmıyor artık. Elimi uzatıyom ısırıyo yuvaya giriyo çıkmıyo bi türlü anlayamadım sebebini yardımcı olun lütfen

sebebini bilmiyorum ama tek bildiğim kafeslerin ayrılması gerektiği . benim dayımın kuşlarında da dediğin olay olmuştu . erkek kuş kaçtı gitti bulamadılar .

Aynen ayırdım bende kafesleri ama dişi kuş normal degil sebebini çözemedim olmadı veterinere götürecem

Dostum dişi kuş kızışmiş büyük ihtimalle. Yuvadan çıkmıyorsa yumurtlayabilir. Sakın şu aşamada kafesleri ayırmak gibi bir hata yapmayın

Ama erkegi dövüyor kafasında tüy kalmadı bnde kızışmasından süpelendim ama bnim erkek yeni mantar hastalıgından kurtuldu bide sürekli dişi dövünce ayırdım birleştiriyimmi geri

Eğer söylediğin gibi yuvada çok vakit geçiriyorsa yaşı uygunsa 8 aylıktan büyükse büyük ihtimalle yumurtlayacaktir ben birleştir derim. Yine de kavgaları takip et çok şiddetliyse durum değişir. Fotoları varsa ayrı ayrı ekler misin dostum yakından bi göreyim ona göre yorum yapayım.

Eve geçince atarım foto ama erkegi yanına yaklaştırmıyo normal mi yani

Erkeğin durumunu bi görmem lazım ufak takışmalar normaldir ama çok şiddetliyse bi sorun olması da muhtemel

Attım resimleri bi bakkardeşim

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 71
Göründüğü kadarıyla çok hasarlamamis simdilik yanına koyun gözlemleyin. Dişi yuvadan uzun süre çıkmıyorsa yumurta bekliyor demektir. E bu kuluçka sürecinde de baba besleyecek. Babasız kalmasın yavrular :)

Tamam kardeşim çok teşekkür ederim ama suanda dövüyo normal mi yani bu sonra yumurtlayınca düzelcek yani

Yumurtlama dişi için çok sancılı bi süreç. Eğer yumurta varsa yumurtladiktan sonra hircinlik duzelecektir. Disinin de fotosu varsa yumurta var mi yok mu bakabilirim. Yandan ve arkadan fotosunu ekleyebilir misin?

Kuşu bu hale dişimi getirdi dişi getirdiyse çok şiddetli kavga varsa ayırın erkeke yazik olur ve kuş çok pis ev sıcak oluyosa banyoluk filan tak banyo yapar o ama ev sogulsa sakın takma hasta filan olur

Bunu bana karşı komsu verdi ogluna almış bakmamışlar 3 ay kafesten çıkarmamışlar aldıgımda mantar vardı bit vardı hepsi geçti iyileşirken dişiyle iyi anlaşıyolardı son zamanlar dişi dövmeye başladı

Dişide bu

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 66
Hm bence ayirin erkek bi kendine gelsin mama verin 2 gunde bi vitaminsiz kalmis belli suyunada vitamin koy 15 gun sonra yeniden koyarsin

Mama nasıl olacak
.

Mama nasıl olcak su vitamini var ama mamayı bilmiyom
Petshoplarda hazır mama var veya sitede birçok el yapımı mama tarifi var. Eğerki hazır alırsanız kuru veya hafif nemli olduğundan bitene kadar veya belirli günler kalsın kafeste. Ama el yapımı yaparsanız sabah takın akşama geri çıkartın mamayı ve günlük olarak taze yapılması gerekli.

Mama nasıl olacak
.

Mama nasıl olcak su vitamini var ama mamayı bilmiyom
Çok kolay yapması normal boydaki havucu alin yıkayın rendenin ince yerinden rendeleyin bebe biskuvisini alin toz haline getirin yumurta haşlayın 1 tane o yumurtayı kabunu soyun kabunuda toz haline getirin yumurtayida kucuk kucuk bicakla dilimleyin hepsini karıstırın mamanin kıvamı ıslak olmicak bebe biskuvisini ona gore koyun boyle parmanin ucuna aldimi dokuldek cokta kuru olmicak cokta islak olmicak ona gore koy buskiviyi ozaman hepsini güzelce karıstırın kuşunuza verin geriye kalan mamayida bişeye koyun kavanoza koyuyom kucuk ben kapanida kapiyom buzdolabina koyuyom 2 günde bi verin kuşu baya kötü bakmış size veren kisi erkeki de ayir dişi kızışmistir erkekde yüz vermedimi dövüyodur ilk erkekin düzelmesi lazim 3 aydir ucurmamislar diyiyosun kuşu her aksam ucur fazlada yorma zaten halsiz ev sıcaksa banyoluk tak ( sakın sen yıkama ) o banyolukta yikanirsa yikanir ev soguksa hiç banyo yaptirma hasta olur

Geri