Karadeniz Pet

dişi kuşumun agresifliği

Abdullah Bahadır

Yeni Üye
Size 2 sorum olacak.
1- yan yana koydukta 6 gün sonradan beri eşleşmeye uğraşan ama dişimin üzerinden indirmesi yüzünden 3 aydır ne yumurta nede yuvaya ilgi var kapıya bakıyor sadece. son 3-4 haftadır dişinin bir agresifliği en ufak şeyde erkeğe vurması, üzerine yürümeler. kaşınırken erkek sırtına dokunuyor vuruyor yem kusmaya çalışırken kusamadğı zaman vuruyor bir de durup dururken bir anda saldırmaya başlıyor erkek kaçtığından bir şey olmuyor saldırıyor sonra sönüyor sonra kaşımasına izin veriyor, kur yapıyor erkeğe, erkek besleyip yem verirken veya eşleşme denemesinden sonra bir anda saldırıyor . kızıştığından mı diyorum ama yuvaya ilgi yok erkek daha ilgili yuvaya . yuva hariç her yeri kemiriyor erkeğe karşı bu anlık gelen saldırganlığın sebebi nedir acaba ? erkek tereddüt ediyor artık kur yapmaya dişi ona doğru gelince direk yapışıyor tellere pısırık etmeye başladı baskın erkeği vaziyet hiç hoşuma gitmiyor bu agresiflik haricinde gayet iyiler sizlere danışmak istedim ayırmalı mıyım tecrübeli abilerim aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

Saldırma örneği

birde dişi bir kusma hareketi yapıyor erkeğe ya da tele veya kumluğa
bu da kur videoları

saldırıyor diye ayırıp 1 hafta ayırmıştım yuva önünde tek tünektelerdi bu kadar alevli kavga olmuyordu dün taktım 2. tüneği bu haldeler acaba bundan ötürümüdür ? tek tünekte daha iyiydi araları sanki

Birbirlerini yaralama-kanatma vs yoksa bırak zamana. Zamanla kendilerini hazır hissedince eş tutup yavrularlar. Ayırma yönteminde kullanmışsın. Tek yapabileceğin kızıştırıcı mama katkısı yapıp beklemek.

Birbirlerini yaralama-kanatma vs yoksa bırak zamana. Zamanla kendilerini hazır hissedince eş tutup yavrularlar. Ayırma yönteminde kullanmışsın. Tek yapabileceğin kızıştırıcı mama katkısı yapıp beklemek.
Bir 10 gün daha ayıracağım bakalım hala devam ederde artık onlara kalmış. teşekkür ederim

pardon mesaj gitmemiş. videoyu görünce şaşırdım bi an çünkü benim kuşlarimin tıpatıp aynısı. aynı durumu bende yaşadım. çiftleştiler bir sürü yumurtaları oldu. yaralama durumu olmazsa bir sorun olmayacagini dusunuyorum

Geri