Karadeniz Pet

Dişi kuşun kızışmaması

Zen97

Yeni Üye
Arkadaşlar ben kuşlarımı kızıştırmak için ayırdım 16-20 gün daha sonra birleştirdim aynı zamanda yumurta maması yapıyordum nijer torhumu da verdim fakat bir türlü dişi kuş kızışmadı erkek olan devamlı tüneğe ötmeye başladı kuşlar birbirlerini kaşıyorlar fakat dişi bir türlü çiftleşmiyor önlerinde olmayan yok kafes deseniz geniş yuva takılı elimden gelen her şeyi yaptım fakat olmadı birde dişi olanın ilk aldığımdan bu yana devamlı kuyruğu düşük 2-3 ay oldu bu böyle yani ben ne yapmalıyım tavsiye lütfen dişi kuşu değiştireyim mi diyelim değiştirdim yanına nasıl bir dişi almalıyım ??

Nacizane fikrim Nijer yerine kenevir vermeniz daha iyi olacaktır. 20 gün yeterli bir süre değil bence, en az 30 gün yeterli olacaktır. Dişi Kuşu değiştirmeniz önemli değil önemli olan eş tutmaları, yoksa yumurta almanız zor...

Eyv zaten kullandığım şeylerin kuşları kızıştırmaya yettiğini düşünüyorum sorun erkeğin kızışırken dişinin neden kızışmadığı acaba aldığım kişi çok mu yavru aldı da kuş çiftleşmeyecek duruma geldi üreticiden aldım ben kuşun kuyruğu devamlı düşük

Bir de ayırma yöntemini bir kere denedim 16-20 de fena değil bence bazı arkadaşlar yavru almışlar ne mutlu onlara ama ne zamandır kuş bakıyorum yavru alamadım şansıma ve artık sabır kalmadı diyeyim :))

Geri