Karadeniz Pet

Dişi Kusum Erkeğini İstemiyor

Doğrudur hocam....ne bileyim farkli renkleri çift yapayim dedim ...moralim bozuldu valla

Banada ikiside dişi gibi geldi. Bende bir cremio sahibiyim ve dişinin ceresi bu renk. Lutino albino cremio gibi kırmızı göz mutasyonlarda cere rengi tam mavi olmayabilir pembe tonlarında kalabilir ancak sizdeki kuşun cere rengi beyaz ve bence kesinlikle dişi.

Banada ikiside dişi gibi geldi. Bende bir cremio sahibiyim ve dişinin ceresi bu renk. Lutino albino cremio gibi kırmızı göz mutasyonlarda cere rengi tam mavi olmayabilir pembe tonlarında kalabilir ancak sizdeki kuşun cere rengi beyaz ve bence kesinlikle dişi.

Hocam açık pembe ...

Bu arada benim albino kusun gözleri kırmızı degil..kırmızı olmamasi albino olmadigini mi gosterir

Gün Işınğında olması açıklık kazandırır. Sarı cremionun ceresine bakarsanız demek istediğimi anlarsınız benim kuşların ikiside mutasyon kuşlar ve cere renkleri ortada. O sebeple sizin kuşların ikisinin dişi olduğunu düşündüm

Ekli dosyalar

• IMG_8201.JPG
    IMG_8201.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 35
Hocam ozelden numarani atsana whatsapptan videosunu atayim sana

Bu arada ben albino deyip duruyorum , bunu da şuna dayanarak söylüyorum hayvanın tuylerinde en ufak zerre kadar desen yok tum tüyler kar gibi bembeyaz ....o yuzden olsa olsa albino bu diyorum

Videodan çok belli olacağını sanmıyorum kardeşim. Sen gün ışığında resim at sabah olduğunda o zaman her şey açıklığa kavuşur. Kuşların karakterleri farklı. Dişi olan kuş erkek gibi davranabiliyor erkek kuş dişi gibi. Ancak net bir resim kuşu çözmemizi kolaylaştırır. Üstadlarda bakacaktır konuya. Ancak tekrar söylüyorum gün ışığında resimler çok rahat çözülebilir.

Bu arada ben albino deyip duruyorum , bunu da şuna dayanarak söylüyorum hayvanın tuylerinde en ufak zerre kadar desen yok tum tüyler kar gibi bembeyaz ....o yuzden olsa olsa albino bu diyorum
Albino olması beyaz ve kırmızı göz olmasını gerektirir. Çift faktör kuş olarak geçiyor sizin kuş eğer gözleri kırmızı değilse

Himmm tamam hocam ....sabah oyle resim çekeyim bir de......fazladan kafes var..ayirayim bir süre ..en azindan beyaz ev ortamina alisana dek

Gözleri ayni sizin kuslar gibi ..siradisi birsey yok ..cozemedim mevzuyu ..eminonunden alirken adam erkek diye vermişti

Gözleri ayni sizin kuslar gibi ..siradisi birsey yok ..cozemedim mevzuyu ..eminonunden alirken adam erkek diye vermişti
Benim sarı kuşun gözleri kırmızı. Diğerinin siyah. Petshoplar genelde sırf satmak amacıyla çalıştıkları için olabiliyor böyle şeyler.
Yeni attığım resimde gözleri daha çok belli kırmızı olduğu.

Ekli dosyalar

• IMG_8196.JPG
    IMG_8196.JPG
    885.9 KB · Görüntüleme: 33
1 kus albino degil
2 cinsiyeti disi gibi yakindan foto gerekli gule gule besleyin

Geri