Karadeniz Pet

dişi midir

timur

Yeni Üye
yaklaşık 1 yaşında erkek kuşumuz var eşi ishalden öldü bu 3 cü dişi degiştirmemiz yorumlarınız nedir dişi yaşı normalmidir bizim dişinin burnu kahverengiydi bununki biraz degişik ama bizim erkek kur yapıyor duvarı tırmalıyor birşey yok diğer dişi kuşlarıda ufak diye degiştirmiştik bunun yaşı normalmidir bekleyelimmi yorumlar için teşekkürler

Ekli dosyalar

• dişi[1].jpg
    dişi[1].jpg
    830.5 KB · Görüntüleme: 42
  • 1dişi[1].jpg
    1dişi[1].jpg
    1 MB · Görüntüleme: 35
  • erkek[1].jpg
    erkek[1].jpg
    746.1 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Hocam eşi ya da eşleri neden öldü peki?

dişi öldü ishalden diğer dişileri bizim erkege küçük diye değiştirdik uygun gibi buydu

%99 erkek bu dışı degil

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence resim net değil gün ışığında daha net bir resim atarsanız burun delikleri etrafındaki beyazlık sanki fazla gibide ortam ışığı gizliyor gibi geldi bana o yüzden dişi diye düşünüyorum ama gün ışığında net bir resim daha iyi olacaktır anlaşılmasında

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Beyaz olanın gözlere bak yaşı var o kus erkek diğeride erkek gibi

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cinsiyet ayrımı yaparken en iyi yolu söyleyeyim;
Screenshot_20170322-231517.png

Kim ne derse desin bu yöntem muhakkak doğru çıkar, ben bir aralar çok zorlanmıştım ve forumda tartışırken kuşumun cinsiyetini en son bu deney ile bulmuştum. %100 doğru sonuç elde edersiniz kesinlikle emin olabilirsiniz bu şekilde;
Bu da benim konum, emin olmak için bakabilirsiniz çok şey denedik ve uzmanlarımızda zaten denemeden anladı. Bu sizin içiniz rahat etsin diye söylediğim bir yöntem

Bu link: http://www.muhabbetkusu.com.tr/thre...e-derman-bulamadim-yardim-eder-misiniz.54476/

Ve bu yöntem, fotoğraf yanılmalarına da büyük ihtimalle engel olacaktır emin olun. Cere rengi vs kamerada sıkıntılı göründüğü zamanlar olabiliyor ama dediğim gibi bu yöntem sizin içiniz rahatlasın diye çok iyi bir yoldur ve doğru bir yoldur

Cinsiyet ayrımı yaparken en iyi yolu söyleyeyim;Ekli dosyayı görüntüle 9523

Kim ne derse desin bu yöntem muhakkak doğru çıkar, ben bir aralar çok zorlanmıştım ve forumda tartışırken kuşumun cinsiyetini en son bu deney ile bulmuştum. %100 doğru sonuç elde edersiniz kesinlikle emin olabilirsiniz bu şekilde;
Bu da benim konum, emin olmak için bakabilirsiniz çok şey denedik ve uzmanlarımızda zaten denemeden anladı. Bu sizin içiniz rahat etsin diye söylediğim bir yöntem

Bu link: http://www.muhabbetkusu.com.tr/thre...e-derman-bulamadim-yardim-eder-misiniz.54476/

Bu yöntemi ilk defa görüyorum doğru sonuç veriyorsa iyimiş. Huysuz kuşlarda biraz sıkıntılı ama :D

Ah sakuram :D mazi kalbimde canlandı şuan :D yöntemi doğrulamak için kuşlarımı ne hale sokmuşum :D ben biliyordum bu yöntemi öyle güzel ki :D kesin net sonuç alırsınız yöntemin kurucusuyum ben :D :D

Bu yöntemi ilk defa görüyorum doğru sonuç veriyorsa iyimiş. Huysuz kuşlarda biraz sıkıntılı ama :D
Muhakkak doğru sonuçlar elde ediyorsunuz ben kefilim, linki incelerseniz emin olabilirsiniz. Ben acayip kafaya takmıştım zamanında, konu da belli olur muhakkak @grkmgzde adlı üye arkadaşımızın da bana çok yardımı oldu bu konu da, diğer bir çok üye arkadaşımız da konu da öğrendiler bu yöntemi. Ben bütün tavsiyelerini dikkate aldım hepsinin, hatta şu an @grkmgzde arkadaşımız sayesinde dişiyi aldım. Ne kadar geç alırsak o kadar zor bir dişi bulma sorunu ile karşılaşma olasılığından bahsetmişti bana. 8. ay da sarı oğlana bir dişi aldım yarın kafes değiştirip yuvalık takacağım hatta. Kısacası bu yöntem kesinlikle doğru, özgeçmişimden bellidir çok sağolsunlar çok iyi bir forum ve dayanışma burası :)

Ah sakuram :D mazi kalbimde canlandı şuan :D yöntemi doğrulamak için kuşlarımı ne hale sokmuşum :D ben biliyordum bu yöntemi öyle güzel ki :D kesin net sonuç alırsınız yöntemin kurucusuyum ben :D :D
Tam etiketledim grkmgzde diye, meğer o da yazmış yorum :D:D Ya nasıl mutlu oldum şu an :D:D Bende baştan aşağı okudum konuyu çok dikkatli verdiğiniz ipucularınızı hep almışım onu farkettim, mesela eş almada fazla beklememek gibi :D:D Evet, Çok büyük yardımınız dokundu bana :D:D

Son düzenleme:
Muhakkak doğru sonuçlar elde ediyorsunuz ben kefilim, linki incelerseniz emin olabilirsiniz. Ben acayip kafaya takmıştım zamanında, konu da belli olur muhakkak @grkmgzde adlı üye arkadaşımızın da bana çok yardımı oldu bu konu da, diğer bir çok üye arkadaşımız da konu da öğrendiler bu yöntemi. Ben bütün tavsiyelerini dikkate aldım hepsinin, hatta şu an @grkmgzde arkadaşımız sayesinde dişiyi aldım. Ne kadar geç alırsak o kadar zor bir dişi bulma sorunu ile karşılaşma olasılığından bahsetmişti bana. 8. ay da sarı oğlana bir dişi aldım yarın kafes değiştirip yuvalık takacağım hatta. Kısacası bu yöntem kesinlikle doğru, özgeçmişimden bellidir çok sağolsunlar çok iyi bir forum ve dayanışma burası :)
Utandım :D yardımım dokunuyorsa ne mutlu bana :) güzel yazınızdan dolayı teşekkür ederim :D

Yardımım dokunması çok mutlu etti beni :D mesajlar birbirine karıştı ama olsun :D
Güldüm ama olsun :D:D Bence bu cinsiyet ayrımı yapamayan arkadaş için iyi bir durum oldu, artık iyice emin olur bu yöntemden İnşe'Allah :D Şahsen ben bu yöntem sayesinde torun sahibi olmayı bekliyorum, yoksa daha dün eş seçimi için gittiğim zaman petshopçu bana sizin kuşunuz dişi demişti ben inatla erkek deyip bu deneyi göstermiştim mubişim üzerinde ve şimdi tekrar ekliyorum torun sahibi olmayı bekliyorum :cool::cool::D:D Patenti arkadaşımıza ait :) Acayip doğru bir yöntem arkadaşlar

Güldüm ama olsun :D:D Bence bu cinsiyet ayrımı yapamayan arkadaş için iyi bir durum oldu, artık iyice emin olur bu yöntemden İnşe'Allah :D Şahsen ben bu yöntem sayesinde torun sahibi olmayı bekliyorum, yoksa daha dün eş seçimi için gittiğim zaman petshopçu bana sizin kuşunuz dişi demişti ben inatla erkek deyip bu deneyi göstermiştim mubişim üzerinde ve şimdi tekrar ekliyorum torun sahibi olmayı bekliyorum :cool::cool::D:D Patenti arkadaşımıza ait :) Acayip doğru bir yöntem arkadaşlar
Erkek ya dişi olsa benim dişi kuşum gibi olurdu mavilikleri var hem ben sizin kuşa kefilim :D torun sahibi olursunuz inşallah mükemmel bir duygu rabbim size bunu yaşatsın :)

Q
Erkek ya dişi olsa benim dişi kuşum gibi olurdu mavilikleri var hem ben sizin kuşa kefilim :D torun sahibi olursunuz inşallah mükemmel bir duygu rabbim size bunu yaşatsın :)
Evet öyle :D Amin amin can atıyorum :)

Geri