Karadeniz Pet

Dişi Muhabbet kuşu çiftleşmesine sonra en geç ne zaman yumurtlar?

Arc

Yeni Üye
Meraba arkadaşlar benim sorum on aylık dişi muhabbet kuşum var iki hafta kadar oldu eş aldım bir sıkıntı çıkmadı çok şükür anlaştılar çifleştiklerini ilk gördüğümden beri de bugun on gün oldu dişi kuş da yumurtlama belirtilerinin hepsi var yuvalığa da sabahları çok fazla giriyor özellikle, halsizleşti iyice ama hala yumurtlamadı en geç ne zaman yumurtlar çiftleştikten sonra,ilk yumurtası olduğu için bir sıkıntı çıkmasından tedirginim.

Meraba arkadaşlar benim sorum on aylık dişi muhabbet kuşum var iki hafta kadar oldu eş aldım bir sıkıntı çıkmadı çok şükür anlaştılar çifleştiklerini ilk gördüğümden beri de bugun on gün oldu dişi kuş da yumurtlama belirtilerinin hepsi var yuvalığa da sabahları çok fazla giriyor özellikle, halsizleşti iyice ama hala yumurtlamadı en geç ne zaman yumurtlar çiftleştikten sonra,ilk yumurtası olduğu için bir sıkıntı çıkmasından tedirginim.
15 gün kadar ama net degil.bikaç gün oynar

Bu da kuşumun resmi arkadaşlat

Ekli dosyalar

• DSC_0222.JPG
    DSC_0222.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 42
Anladım teşekkür ederim fotoğrafını paylaştım yanılmıyorum demi yumurta var gibi kuşta
Yandan foto ile belli olur kanatlar dusuk mu genelde 10 15 gun surer yerdegisimi kafese yuvaliga mudahale vb durumlar uzar yumurtlamayabilirde

Yandan foto ile belli olur kanatlar dusuk mu genelde 10 15 gun surer yerdegisimi kafese yuvaliga mudahale vb durumlar uzar yumurtlamayabilirde
Anladım fotosunu paylaştım bir de bu konu başlığında sormak ne derece doğru bilmiyorum ama benim çiftin erkeği iki haftadır bende sağlıklı gibi sıkıntısı yok ama yem normal kırıyor yemesinde sıkıntı da yok ama sürekli ağzında bir tane yemi alıp dönderip duruyor tünekte anlamdım böyle yaparak oyun mu oynuyor yoksa bir sıkıntısı mı var boğazında

Ekli dosyalar

• DSC_0226.JPG
    DSC_0226.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 30
Geri