Karadeniz Pet

Dişi Muhabbet Kuşu - Tek Başına Yumurtlama - Alt Gövdede Şişkinlik

Günce

Yeni Üye
Merhabalar, 5 yaşında kızım iki yıldır eşsiz olarak yumurtluyor. 5 yaşına kadar eş almadığım için bundan sonra alışamaz diye eş almadım. Yumurtladıktan sonra kuluçkaya yatmasın, güçten düşmesin diye yumurtalarını alıyorum. 1.5 hafta içinde 3 kez yumurtladı, bugün 3. yumurtasını da attım, kafesini temizledim ama alt gövdesinde fotoğraflarda görüldüğü şekilde tüy dökümü ve yumru şeklinde bir şişkinlik gözlemledim çok endişelendim. Konuyla ilgili aydınlatma yapabilecek biri olursa çok sevineceğim.
On dakika önce kafesini temizledim, şimdi yine yumurtlayacak gibi kafesin köşesine sinmiş durumda.
Ek bilgi olarak,bu dönemde yumurta sarısı, yeşillik ve çok sevdiği için beyaz peynir veriyorum.
Yardımlarınızı rica ediyorum, çok teşekkürler.
Dişi Muh. Kuşu

Elle bakın yumurtası varsa hissedilir kolayca...sıkışma yaşıyor olabilir.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elle bakın yumurtası varsa hissedilir kolayca...sıkışma yaşıyor olabilir.

Çok teşekkürler cevap için, sanki biraz dediğiniz gibi. Aslında keyfi de çok yerinde ilginç bir şekilde. Şimdi beklemeli miyim, veterinere mi götürmeliyim bilginiz var mı acaba? Tekrar çok teşekkürler

Çok teşekkürler cevap için, sanki biraz dediğiniz gibi. Aslında keyfi de çok yerinde ilginç bir şekilde. Şimdi beklemeli miyim, veterinere mi götürmeliyim bilginiz var mı acaba? Tekrar çok teşekkürler
Elle baktınız mı popo kısmına ? Yumurta sıkışması durumlarında hemen belirti vermeyip bir anda kus halsizleşebiliyor ve ölüyor.

Elle baktınız mı popo kısmına ? Yumurta sıkışması durumlarında hemen belirti vermeyip bir anda kus halsizleşebiliyor ve ölüyor.

Baktım, şişkinliğin tamamı sert değil, bir kısmı yumuşak, bir bölümünde sertlik var. Veterinere götüreyim çok korktum teşekkür ediyorum bilgilendirme için

İnternette yumurta sıkısmasına dair videolar var.Önce hafif yag sürüp masaj yapılıyor.Sonra yumurtaya baskı yapmadan popodan gövdeye dogru deriyi cekince kusun da yardımıyla yumurta cıkıyor.Burda önemli olan acele etmeyip sabırlı ve sakin olmak.Müdahale yapmak kolaydır.

Yumurtasını alma , yatsın . Birşey çıkmadığını görünce bırakır yumurtlamayı .

İnternette yumurta sıkısmasına dair videolar var.Önce hafif yag sürüp masaj yapılıyor.Sonra yumurtaya baskı yapmadan popodan gövdeye dogru deriyi cekince kusun da yardımıyla yumurta cıkıyor.Burda önemli olan acele etmeyip sabırlı ve sakin olmak.Müdahale yapmak kolaydır.

Tekrar çok teşekkür ediyorum

Yumurtasını alma , yatsın . Birşey çıkmadığını görünce bırakır yumurtlamayı .
Maalesef söylediğin yöntemde tam tersi oluyor. İlk yumurtlamasında o şekilde yaptım. Almadım altından, nasıl olsa bırakır diyerek fakat maalesef yumurtaların üzerinden hiç kalkmadığı gibi o şekilde yumurtlamaya devam etti ve süreçte kesinlikle yumurtaların üzerinden ayrılmıyordu, yumurtalara karşı aşırı korumacı bir tavır aldı, bana karşı bile agrasif davranıyordu. Bu şekilde kendine de zarar vereceğinden korktuğum için en sonunda yumurtaları aldım kafesten, ancak ondan sonra düzeldi. Bir iki sefer daha yumurtladı, aynı şekilde yumurtaları ayırmaya devam ettim düzeldi. O yüzden artık muhakkak alıyorum yumurtaları kafesten

Maalesef söylediğin yöntemde tam tersi oluyor. İlk yumurtlamasında o şekilde yaptım. Almadım altından, nasıl olsa bırakır diyerek fakat maalesef yumurtaların üzerinden hiç kalkmadığı gibi o şekilde yumurtlamaya devam etti ve süreçte kesinlikle yumurtaların üzerinden ayrılmıyordu, yumurtalara karşı aşırı korumacı bir tavır aldı, bana karşı bile agrasif davranıyordu. Bu şekilde kendine de zarar vereceğinden korktuğum için en sonunda yumurtaları aldım kafesten, ancak ondan sonra düzeldi. Bir iki sefer daha yumurtladı, aynı şekilde yumurtaları ayırmaya devam ettim düzeldi. O yüzden artık muhakkak alıyorum yumurtaları kafesten
Almalısınız dogru yapmışsınız hanımefendi yoksa kuşunuz durduk yere boş yumurta için tüylerini yolarak ısıtmaya calısacak ve yattıkca kilo alıcak boşuna çaba sarfetmiş kendine zarar vermiş olurdu hem.

Son düzenleme:
Kuluçkaya yattığı için agresifligi ve korumaciligi tabiki de olacak . Size zor gelmesi normal , sizle ilişkisini keser bu zor birşey anlıyorum. Kendi kendine başka şekilde vazgeçmez . Bu şekilde devam edin artık

Geri