Karadeniz Pet

Dişi Muhabbet Kuşu

cey

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar dişi muhabbet kuşu konuşturan var mı aranızda ve öğretmeniz ne kadar sürdü? Benimki 3 aylık 1 ay içinde her gün çalıştırırsam öğrenir mi acaba?

Sittin sene konuşmaz dişi muhabbet. Erkek için telefona cici kuş diye kaydedip yanina koydum 3 ay sonra ilk kelimeden sonra 11 kelime öğrendi

Sittin sene konuşmaz dişi muhabbet. Erkek için telefona cici kuş diye kaydedip yanina koydum 3 ay sonra ilk kelimeden sonra 11 kelime öğrendi
hiç mi konuşmaz yani :(:( bana ilgilenirsen o da konuşur dediler

Hocam kim dediyse halt etmiş
şuan bi değişik oldum ya veren adam bize erkek dedi bu sitede dişi dediler gerçekten sevinsem mi üzülsem mi bilemedim hayırlısı olsun artık teşekkürler :oops:

Son düzenleme:
şuan çok kötüyüm ya veren adam bize erkek dedi bu sitede dişi dediler şimdi de bu gerçekten çok kötü oldum :(:( teşekkürler :oops:
Kardesim ben de iki ay önce aldim sıpıdık i. Erkek diye gittim orda nasil olduysa ya unuttular ya da bilerek yaptilar eve geldim sordum disi cikti. Ama hic onemli diil. Ben cok seviorum cunku iki ay oldu alisti sayilir omuza faln gelio simariklik yapio bi bebek gibi ilgi istio. Değiştirmeyi hic dusunmedim o yuzden. Kaderimizde bu varmis dedim :) simdilik bi konusma olayi yok ama konusmasa da olur cunku daha onemli seyler var saglikli olsun ve alissin yeter.
Bu arada cocukken de disi kusum vardi ve ismini soyleyebiliodu. Hem de gudilik ti zor bi isim :))) bence ugrasip ilgilenirsen olur...

Kardesim ben de iki ay önce aldim sıpıdık i. Erkek diye gittim orda nasil olduysa ya unuttular ya da bilerek yaptilar eve geldim sordum disi cikti. Ama hic onemli diil. Ben cok seviorum cunku iki ay oldu alisti sayilir omuza faln gelio simariklik yapio bi bebek gibi ilgi istio. Değiştirmeyi hic dusunmedim o yuzden. Kaderimizde bu varmis dedim :) simdilik bi konusma olayi yok ama konusmasa da olur cunku daha onemli seyler var saglikli olsun ve alissin yeter.
Bu arada cocukken de disi kusum vardi ve ismini soyleyebiliodu. Hem de gudilik ti zor bi isim :))) bence ugrasip ilgilenirsen olur...
Çok çok çok sağolun inşaallah konuşturacağım zaten asla bırakmam aynen benimki de öyle sevdiriyo kıpır kıpır peki günlük 40 dk falan yeter mi? öğrenciyim de  :D ve şuanki kuşunızu çalıştırıyor musunuz

Yanılıyorsunuz. Benim kızışmış 1.5 yaşında dişi kuşum çok yakın zamanda cicikuş demeye başladı. Babacık bile 1 kere de olsa onu da söyledi. Üzerinde durursanız sabır ederseniz konuşacaktır.

• Beğen
Tepkiler: cey
Arkadaşlar dişi muhabbet kuşu konuşturan var mı aranızda ve öğretmeniz ne kadar sürdü? Benimki 3 aylık 1 ay içinde her gün çalıştırırsam öğrenir mi acaba?
Disi ise bile uzerinde durarak, sabirla konusturabilirsiniz. Tabi erkek kus kadar olmasa da o da konusur. Zira bende hem dişi hemde ceresi koyu kahverengi kizismis 1.5 yasinda bir disi var. Onceden ciftti. Ama yumurtlamadigindan erkek kusdan ayirdim ve baska kafeste tek takiliyor. Surekki ilgilendigimizdrn suanda cici kuş diyir. Hatta bir kere de olsa babacik dedi. Sesi otme sesininden cok konusmaya meyilli viziltili . Sabredin sadece. Heleki sizin ki kucukmus. Hayli hayli konusturursunuz

• Beğen
Çok çok çok sağolun inşaallah konuşturacağım zaten asla bırakmam aynen benimki de öyle sevdiriyo kıpır kıpır peki günlük 40 dk falan yeter mi? öğrenciyim de  :D ve şuanki kuşunızu çalıştırıyor musunuz
Ogrencisin ozaman evde kim varsa onlar ilgiyi eksik etmesin yalniz hissetmesin sen de bikac saat ilgilenmis olursun haftasonlari da dolu dolu vakit gecirirsinz:)
Ben konusmasi icin ozellikle ugrasmiom ama soledigim kelimeler hep belli başlı Bikac kelime tatlim balim sıpıdık gibi. Ogrenirse bunlari ogrencek :)

• Beğen
dişi kuş konuşmaz diye bir şey yok. çok yakınımda dişi bir muhabbet kuşu var elden koldan omuzdan inmiyor. ilgilenmezsen küsüyor. ayrıca 7 8 kelime konuşuyor. ezber cümlelerle insanları yanlış yönlendirmeyelim.

Hepinize çok teşekkür ederim değerli cevaplarınız için çok kafaya takmadan eğitime devam edicem konuşursa ne âlâ konuşmasa da o benim prensesim kendi bilir :p:D

Arkadaşlar dişi kuşlarda konuşma oranı ne sizce? Yanlış bilgilendirmeyelim öyle bir şey yok falan demişsiniz de bir düşünün dişi kuşların %30 u mu konuşuyor? %10 hatta %5 i bile değil bu oran istediğiniz kadar ilgilenin. Konuşan dişi kuşlar da sayı olarak çok kelime ezberleyemiyor. Benim erkek kuşum 12 13 kelime konuşurken zamanla duyduğu yenileri ezberleyip eskileri unutarak konuşmaya devam etti. Hani arkadaşlar öğrenci kardeşimiz gene ilgilensin gene ona cicikus canım fıstık gibi kolay kelimeler söylesin ama %5 lik %10 luk bi kuşa sahip olmayabileceğini bilerek söylesin

Arkadaşlar dişi kuşlarda konuşma oranı ne sizce? Yanlış bilgilendirmeyelim öyle bir şey yok falan demişsiniz de bir düşünün dişi kuşların %30 u mu konuşuyor? %10 hatta %5 i bile değil bu oran istediğiniz kadar ilgilenin. Konuşan dişi kuşlar da sayı olarak çok kelime ezberleyemiyor. Benim erkek kuşum 12 13 kelime konuşurken zamanla duyduğu yenileri ezberleyip eskileri unutarak konuşmaya devam etti. Hani arkadaşlar öğrenci kardeşimiz gene ilgilensin gene ona cicikus canım fıstık gibi kolay kelimeler söylesin ama %5 lik %10 luk bi kuşa sahip olmayabileceğini bilerek söylesin
Tabi kierkek kuşlara göre oran düşük olabilir ama belli bir zaman sürekli ilgilenirsem en azından 1 kelime söyler gibi geliyo bana da mesela 3 aylık benim kuşum 1 yaşına kadar aynı kelimeyi çalıştırsam konuşmaz mı sizce bence elbet kapar bir şeyler o kadar sürede bu konuşturanlar da var sonuçta onların sitemleri de haklı :) ama yine de aynı düşüncedeyim çok da kafamı ya konuşmassa diye takmamaya çalışıyorum ha konuşursa ne âlâ konuşmassa canı sağolsun nasip ;)

Tüm cevap verenlere tekrardan teşekkürler zaman ayırdığınız için :p

Geri