Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşum erkeği kovalıyor

PriM3x

Yeni Üye
1 yaşında erkek muhabbet kuşum var ve dün 8 aylık dişi kuş almıştım eş olarak 1 gün ayrı kafeslerde yan yana durdular ertesi gün erkeği saldım dışarı ve dişi yi de saldım dişi kuş erkeğe gitmeye çalışıyor erkekte kaçıyor odada kovalamaca oynuyorlar daha sonra erkeği kafese koydum ve dişiyi de kafesin üstüne koydum erkek te dişi de birbirinin ayağını ısırmaya çalışıyor erkek ısırınca dişi birşey yapmıyor ama dişi ısırınca erkek kızıyor ve saldırıyor ne yapmam gerekiyor?

daha yeni gelmiş kuş kafese kapatıp üstüne dişiyi salamsaydınız keşke dişi ortamın lideri olarak gördügü için erkege üstünlük kurmaya çalışması normal.Siz ayrı kafeslerde birbirini görmeyecek şekilde 1 hafta 10 gün tutun kuşları.Bu arada hafatda 2 gün yumurta maması yapın havuç rendeleyerek kuşlar kızışsın.Daha sonra birleştirirsiniz

daha yeni gelmiş kuş kafese kapatıp üstüne dişiyi salamsaydınız keşke dişi ortamın lideri olarak gördügü için erkege üstünlük kurmaya çalışması normal.Siz ayrı kafeslerde birbirini görmeyecek şekilde 1 hafta 10 gün tutun kuşları.Bu arada hafatda 2 gün yumurta maması yapın havuç rendeleyerek kuşlar kızışsın.Daha sonra birleştirirsiniz
Birde fotoğraf atsam size dişi uygun mu diye söyleyebilirmisiniz

Aynı problem bende de mevcut ama bizimkilier 3 aydır aynı kafeste biri 16 aylık diğeri 8aylık ne zaman eş tutarlar bilemiyorum

Yanılmıyorsam dişi kuş en fazla 3 4 aylık kafasındaki çizgiler hala mevcut 8 aylık gibi gelmedi bana . Erkek yetişkin kızışmış bir kuş.

Yanılmıyorsam dişi kuş en fazla 3 4 aylık kafasındaki çizgiler hala mevcut 8 aylık gibi gelmedi bana . Erkek yetişkin kızışmış bir kuş.
Şimdi dikkat ettim kesinlikle dişi yavru bir kuş.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yani 7 aylık olana kadar ayrı kafeslerde bakıcam sonra aynı kafese koyucam değil mi?
Evet, ama birbirlerine bi zararları yoksa aynı kafeste de kalabilirler böylece alışırlar eş tutmaları kolay olur. Şuanda aynı olay bende de mevcut dişi erkek olandan biraz ufak. İlk başta biraz takışmalar oldu ama şuan keyifleri yerinde. Gözlemleyin kavga etmiyorlarsa , yem yedirmeme gibi durumlarda yoksa aynı kafestede tutabilirsiniz.

Evet, ama birbirlerine bi zararları yoksa aynı kafeste de kalabilirler böylece alışırlar eş tutmaları kolay olur. Şuanda aynı olay bende de mevcut dişi erkek olandan biraz ufak. İlk başta biraz takışmalar oldu ama şuan keyifleri yerinde. Gözlemleyin kavga etmiyorlarsa , yem yedirmeme gibi durumlarda yoksa aynı kafestede tutabilirsiniz.
Kavga etmiyorlar ama erkek kur yapmaya çalışıyor dişi izin vermiyor ve dişi hep kafeste üstünlük kuruyor erkek hep yemlikte duruyor

Kavga etmedikleri sürece bi sakınca yok, banyoluk varsa takın, elma verin erkeğin kızgınlığını alır. Erkek kızgın olduğundan dişiye ilgisi fazladır. Dişide yavru olduğundan kurdan kaçıyordur. Ama zamanla alışıyorlar . İsterseniz bir süre ayırın, dişi daha yavru evcilleşmesi kolay olur . Size alışsın üretim aşamasında daha rahat edersiniz.

Kavga etmedikleri sürece bi sakınca yok, banyoluk varsa takın, elma verin erkeğin kızgınlığını alır. Erkek kızgın olduğundan dişiye ilgisi fazladır. Dişide yavru olduğundan kurdan kaçıyordur. Ama zamanla alışıyorlar . İsterseniz bir süre ayırın, dişi daha yavru evcilleşmesi kolay olur . Size alışsın üretim aşamasında daha rahat edersiniz.
O küçük dişiyi değiştirdim şimdi 1 yaşında bi dişi aldım 2 gün ayrı kafeslerde tuttum yan yana hep birbirlerine gitmek istiyorlardı 3.gün erkeğin yanına atayım dedim dişiyi ilk başta dişi kur yapmak istiyordu ama erkek biraz çekiniyordu daha çok korkuyor gibi dişi kafeste daha üstünlük kurdu bir zaman sonra erkeğe vurmaya başladı kovalıyor ve vuruyor bizim erkeğimizde biraz sakin acaba ne yapmalıyım eş tutarlar mı

Bazı erkek kuşlar baskın olmuyor, yada kızgınlık dönemleri denk gelmemişte olabilir. Kızgın dişi kuşlar genellikle agresif olur. Bir süre daha ayırın isterseniz birbirlerini görmiycek bi şekilde 1 hafta ayrı kafeslerde kalsınlar. Erkek kuşa havuçlu yumurta maması, nijer tohumu ve e vitamini takviyesi yapın kızışsın sonra tekrar bi araya getirirsiniz. Forumda çoğu arkadaş genellikle kuşun eşini kendi seçmesini tavsiye ediyor ama öyle bile sonradan eve gelince bozuşabiliyorlar. Zaman tanımak en iyisi .

Bazı erkek kuşlar baskın olmuyor, yada kızgınlık dönemleri denk gelmemişte olabilir. Kızgın dişi kuşlar genellikle agresif olur. Bir süre daha ayırın isterseniz birbirlerini görmiycek bi şekilde 1 hafta ayrı kafeslerde kalsınlar. Erkek kuşa havuçlu yumurta maması, nijer tohumu ve e vitamini takviyesi yapın kızışsın sonra tekrar bi araya getirirsiniz. Forumda çoğu arkadaş genellikle kuşun eşini kendi seçmesini tavsiye ediyor ama öyle bile sonradan eve gelince bozuşabiliyorlar. Zaman tanımak en iyisi .
Teşekkür ederim deneyecem ama birbirlerini göremeyecekleri biryere koyma imkanım yok aynı odada olsalar sorun olur mu?

Bugün daha dikkatli gözlemledim de dişi kuş erkekten yem istiyor galiba erkek kur yapmaya çalışıyor ama biraz sert vuruyor gagasını sobra dişi kızıp saldırıyor erkek daha çekingen davranıyor acaba kızışmamış olabilir mi?

Geri