Karadeniz Pet

dişi muhabbet kuşum hasta ishalmi anlamadım halsiz uyukluyor ağzında yem var köpürüyor gibi yemde yemiyor tada yiyemiyor ne yapmalıyım

resimdekiler var bir daha yapmadı kıçında yapışmış ağzının etrafına yemler yağışıp katılaşmış yemdeyiyemiyor dışkıda yapmıyor garip sesler çıkarıyor iyice kötüleşti

resimdekiler var bir daha yapmadı kıçında yapışmış ağzının etrafına yemler yağışıp katılaşmış yemdeyiyemiyor dışkıda yapmıyor garip sesler çıkarıyor iyice kötüleşti
Anüs bölgesine çok az miktar zeytinyağı sürün. Dışkı yapışmaz, ondan sonra da dışkı fotoğrafı atın bakalım. Kuşta kusma varmı?

Kuşun durumu kritik varsa imkanınız Bi veterinere götürün aksi halde bi sabah bu kuşu kafesinde ölü bulursunuz

kaç veterinere sordum bugün hiç biri anlamıyor
O halde iş başa düştü öncelikle sağlam bir isal ilacı alın kuşun isalini kesin çünkü bu isal geçmeden hastalık iyileşmez kolay kolay sonra kuşa protein değeri yüksek mama tarzı yiyecek verin ki enerjisini toparlasin şimdilik bu

O halde iş başa düştü öncelikle sağlam bir isal ilacı alın kuşun isalini kesin çünkü bu isal geçmeden hastalık iyileşmez kolay kolay sonra kuşa protein değeri yüksek mama tarzı yiyecek verin ki enerjisini toparlasin şimdilik bu
hiç bir şey yemiyor içmiyor agzının kenarları yem dolu sertleşmiş çok kötü kokuyor

yerde duruyor zaten bir de garip garip ses çıkarıyor
o kadar dikkat ederim bakımlarına hhaftada üç kere sularına probiyotik koyarım bir gün vitamin bir gün limon bir gün sirke yumurta maması veririm her gün altları suları yemleri değiştirilir hafta sonları komple kafes ve ekipmanlar temizlenir sirkeli suyla silinir ve işte sonuç bir anda hastalandı ve ölür yavruda alamadım o kadar emek ver sevgini zamanını ver sonuç hüsran

gece ölmüş kuş :(
yanında erkek vardı onu aşdım başka kuşun yanına koydum bulaşıcımıdır birde öldüğü kafesi kullanabiirmiyim başka kuşlara bulaşıcı bir şey varmıdır kafeste
Kesinlikle bulaşıcıdır yanında olan kuşu da karantinaya alın kafesi dezenfekte edin kafes kullanılabilir çamaşır suyu ile dezenfekte edin iyice kuruyana koku gidene kadar havalandırin kuşu yanında ki kuşu da belli bir süre başka kuşlara yaklastirmayin

Kesinlikle bulaşıcıdır yanında olan kuşu da karantinaya alın kafesi dezenfekte edin kafes kullanılabilir çamaşır suyu ile dezenfekte edin iyice kuruyana koku gidene kadar havalandırin kuşu yanında ki kuşu da belli bir süre başka kuşlara yaklastirmayin her ihtimale karşı triflucan surup veya Tablet elinizde bulundurun

kafesi sirkeli bezle sildim iyice
yanındaki kuşu başka kuşun yanına koydum onlarda bir şey yok şimdilik

kafesi sirkeli bezle sildim iyice
yanındaki kuşu başka kuşun yanına koydum onlarda bir şey yok şimdilik
Yanındaki kuşu başka kuşun yanına koyma kuşun enfekte olup olmadığını bilemez sin mantar birden olmaz yavaş yavaş olur olduktan sonra iş işten geçer en az 1 ay başka kafeste tek bak

Yanındaki kuşu başka kuşun yanına koyma kuşun enfekte olup olmadığını bilemez sin mantar birden olmaz yavaş yavaş olur olduktan sonra iş işten geçer en az 1 ay başka kafeste tek bak
trıflucan sipariş ettim yarın gelecek önlem amaçlı vereyimmi ağızdan yada suluklarına ne kadar ölçüde vereyim

Geri