Karadeniz Pet

Dişi Muhabbet Kuşum Yuvadan Çıkmıyor

Arda tunçyürek

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar dişi muhabbet kuşum yuvadan çıkmıyor erkek kuşum dişinin üstüne çıkıyor ama beceremiyor erkek daha acemi ne yapmam gerek bide dişi erkeği kaşıyor ama erkek dişiyi kaşımıyor erkek yuvanın kapısından dişiyi besliyor bazen dişiyle yuvaya giriyor erkek bazen dişiye kusuyor acaba çiftleşmiş olabilirler mi dişide yumurta olabilir mi?

yumurta olup olmadığını poposunun şiş olmasından anlayabilirsin. Kuşların ve kafes ortamının fotoğrafını atabilir misin?
20191203_180538.jpg20191203_180510.jpg20191203_180545.jpg

Erkeğin ceresi düzgün gözükücek şekilde bir fotoğraf atabilir misin?
Kafesteki plastik tüneği çıkart ve tahta tünek tak.
Kuşlar gün ışığı görüyor mu?
Dişi kuş ve erkek kuşların yaşları arasındaki fark ne ?
kuşlar gün ışığı görüyor
kuşların arasındaki yaş farkı ikisi de aynı yaş da sadece dişi 2.5 yaşında erkek 2 yaşında
20191203_181401.jpg
20191203_181401.jpg

Erkek kuşun ceresi bir yere kadar koyu mavi kızıştığın işaretidir zaten dişi zaten yuvalıkta zaman geçirmeye başladıysa yakın bir zamanda yumurta alırsınız diye düşünüyorum eğer olucağı varsa olur zaten fotoğraftan anlayamadım fakat poposu şiş galiba. Haftada bir yumurta maması vermeniz yardımcı olucaktır bu sürede kuşlara haftada 2 den fazla vermeniz kavgaya yol açabilir

Erkek kuşun ceresi bir yere kadar koyu mavi kızıştığın işaretidir zaten dişi zaten yuvalıkta zaman geçirmeye başladıysa yakın bir zamanda yumurta alırsınız diye düşünüyorum eğer olucağı varsa olur zaten fotoğraftan anlayamadım fakat poposu şiş galiba. Haftada bir yumurta maması vermeniz yardımcı olucaktır bu sürede kuşlara haftada 2 den fazla vermeniz kavgaya yol açabilir
peki yumurta maması nasıl yapılır

peki yumurta maması nasıl yapılır
1 kuşa yarım yumurta yeterlidir.
yumurta nın sarısını ve beyazını rendeleyin ve içerisine bir havucun yarısından daha azını rendeleyerek katın içerisine maydanoz sapı,marul gibi yeşillikleri kuşların ilgisini çekmek için koyabilirsiniz yine küçük parçalara bölerek

1 kuşa yarım yumurta yeterlidir.
yumurta nın sarısını ve beyazını rendeleyin ve içerisine bir havucun yarısından daha azını rendeleyerek katın içerisine maydanoz sapı,marul gibi yeşillikleri kuşların ilgisini çekmek için koyabilirsiniz yine küçük parçalara bölerek
bebe bisküvisi ve farklı gıda maddeleri katanlar var fakat en sade ve kolay hali bu şekildedir ben kendi kuşuma da hafta da bir veriyorum

Bu şekilde yumurta vs anlaşılmaz dışkıda büyüme var mı kuyruk atıyor mu tünekte durduğunda bel kırık mı vs

Geri