Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşumun Yuva sorunsalı ?

Mertunnal

Yeni Üye
Merhabalar , Eş tutmuş 2 çift muhabbet kuşum var 1 kalamar kemiği vs yumurta maması artı kızırtırıcı ne gerekiyorsa yaptım. Kızışma gözlemlediğim kadarıyla var o özellikleri görüyorum zaten bu yüzden takviye yaptım. 2 buçuk haftadır dişi yuvayla ilgileniyor hatta baya bir vakit geçiriyor talaşları falanda attı kendince düzenliyor karışmıyorum fakat bunun ilerisine gittiklerine pek şahit olamadım. Şuan neler oluyor pek çözemedim. Fikri olan paylaşırsa sevinirim. Herkese iyi günler

demekki yakında rahatsız edilmezlerse çiftleşecek ve çoğalacaklar. belki siz görmediğiniz zamanlarda çiftleşme gerçekleşiyorlardır. iyi şartlar sunmaya devam edip sabredeceksiniz

Benim için üremeleri veya üremeleri sorun değil acele etmiyorum zaten kuşlarımı seviyorum ve onların iyiliği için elimden ne geliyorsa yapmaya da hazırım kızışma döneminde olduklarını fark ettiğim için yapmam gerekenleri öğrenmek istedim sadece :)

hiç birşey yapmanız gerekmemekte. kuşlarınıza özen göstermeye devam etmekten başka yapılacak birşey yok :) anladığım kadarı ile zaten iyi bakıyorsunuz

Herşey normal gibi görünüyor. İlk yumurta geldikten sonra yumurta mamasını vermemeni öneririm.
Yavrular yumurtadan çıktıktan sonra mama takviyesine devam edebilirsin.

Geri